نامۀ پیامبر اسلام به امپراطور روم 40 میلیون دلار قیمت گذاری شد

 

 

نامۀ پیامبر اسلام به امپراطور روم 40 میلیون دلار قیمت گذاری شد

 

یک یمنی که ادعا میکند اصل نامه حضرت محمد (ص) به هراکلیوس امپراطور روم شرقی را با قدامت بیش از یک هزار سال در اختیار دارد، آن را 41 میلیون دلار برای فروش قیمت گذاری کرد .

"حسن قشم" شهروند یمنی نامۀ اصلی حضرت محمد (ص) را به هرقل یا هراکلیوس امپراطور روم شرقی که قدمت آن به بیش از 1 هزار 400 سال پیش باز می گردد در دوحه پایتخت قطر به قیمت 41 میلیون دلار قیمت گذاری کرده تا به فروش برساند.

نامۀ اصلی حضرت محمد (ص) که ممهور به مهر نبوت است و کارشناسان آلمانی نیز این مسئله را تأیید کرده اند. این نامه را مشهورترین و زبده ترین کارشناسان دستنوشته های تاریخی آلمان بررسی و تأیید کرده اند.

متن اصلی نامه به این شرح است:
(بسم الله الرحمن الرحیم من محمد بن عبد الله ورسوله الی هرقل عظیم الروم سلام علی من اتبع الهدی اما بعد فانی ادعوک بدعایة الاسلام اسلم تسلم وأسلم یؤتک الله اجرک مرتین فإن تولیت فعلیک اثم الأریسین قل یا أهل الکتاب تعالوا الی کلمة سواء بیننا وبینکم ان لا نعبد الا الله ولا نشرک به شیئا ولا یتخذ بعضنا بعضا اربابا من دون الله فإن تولوا فقولو اشهدوا بأنا مسلمون).
"
به نام خداوند بخشنده مهربان، از محمد بنده و فرستاده خدا به
هرقل بزرگ رومیان، سلام بر آن که پیرو هدایت شد. اما بعد، من شما را به اسلام می‌ خوانم، مسلمان شو تا در امان بمانی و خداوند دوبار به تو پاداش دهد . ای اهل کتاب! به سوی کلمه الله بیایید که میان ما و شما یکی است و آن اینکه جز خدا را نپرستیم و به او شرک نورزیم و برخی از ما برخی دیگر را جز خدا، ارباب خویشتن نگیرند، پس اگر بازگشتند بگویید گواه باشید که ما مسلمانیم."

برگرفته شده از: سايت ايرانی همصدا

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *