ورزشکاران افغان با کسب مقام اول … پنج مدال طلا و دو مدال نقره را از آن خود کردند — هاکان مسعود نوابی

 

ورزشکاران افغان با کسب مقام اول در مسابقات "تانگ سو دو"، پنج مدال طلا و دو مدال نقره را از آن خود کردند


 

گزارشی از هاکان مسعود نوابی

روز شنبه، 13 اکتوبر 2012 – 21 میزان 1391

دهلی جدید – هندوستان

 

سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی جدید، از نه ورزشکاران رزمی کشور که در چهارمین دور مسابقاب بین المللی رشتۀ "تانگ سو دو – Tang Soo Do "، که در تاریخ  6 و 7 اکتوبر، 2012 میلادی، در هندوستان شرکت ورزیده بودند، پذیرایی کرد. این افتخار آفرینان، تا مرحلۀ نهایی شکست نخورده و مقام اول را با کسب پنج مدال طلا و دو مدال نقره، از آن خود کردند. تیم هند در مقام دوم این سلسه مسابقات قرار گرفت.

محمد اشرف حیدری، معاون سفیر افغانستان در هند و بشیر احمد "شبیر" اتشۀ فرهنگی سفارت افغانستان در آنکشور، با این ورزشکاران ملاقات نموده و هر یک آنرا بخاطر کسب مدال ها و  همچو افتخارات، ستایش نموده و مبارکباد گفت.


آقای حیدری به برندگان گفت: "به دنبال پیروزی های اخیر ما در بازی های المپیک و مسابقات بین المللی جام کرکت، مؤفقیت های برجستۀ شما به جهانیان نشان میدهد که افغانستان با وجود چند دهه جنگ، به همان سرعت توسط خود ما ایستاده است. و این همه توسط شما امکان پذیر شده، توسط شما و آن جوانانی که تنها امید و آیندۀ افغانستان هستند".


تانگ سو دو – Tang Soo Do، يک هنر رزمي کلاسيک است که اکثراً توسط استادان رشته هاي رزمي و به دليل آنکه يکي از بهترين حرکت ها و ضربات لگد را نشان مي دهد، مورد استفاده قرار مي گيرد. اين ورزش رزمي، يک سبک قديمي و متعلق به بيش از دو هزار سال پيش است که در ابتدا در کشور کوریا پايه ريزي شد و امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *