حامد کرزی: خارجی ها، متحد اصلی طالبان هستند

 

حامد کرزی: خارجی ها، متحد اصلی طالبان هستند

 

شبکۀ اطلاع رسانی افغانستان

 

به گزارش بخش سیاسی شبکه اطلاع رسانی افغانستان ( afghanpaper ) ، ظهر امروز یکشنبه نوزدهم میزان، محترم حامد کرزی در حاشیه نشست آغاز واکسیناسیون سراسری در کشور، پرده از راز ناامنی های اخیر شمال کشور برداشت.

براساس این گزارش، رئیس جمهور کرزی در سخنانی ابراز داشت: گزارشات موثقي از اداره هاي امنيتي كشور به دست ما رسيده كه هلیکوپترهای خارجي، شبه نظاميان را به ولايت‌هاي شمال افغانستان منتقل مي‌كنند.

رئيس جمهور افغانستان تصریح كرد: مدتی است که برای همگان سوال شده بود چگونه مناطق امن شمال به یکباره ناامن شده است، که بر اثر پیگیری های جدی به این نتیجه رسیدیم که طالبان را نیروهای خارجی به سمت شمال انتقال می دهند.

وی افزود: ما اين موضوع را با جديت تعقيب مي‌كنیم تا مشخص شود كه كدام كشورها در ناامن ساختن شمال افغانستان دست دارند. دیگر فقط آن رسیده که ما دوست و دشمن خود را بهتر بشناسیم و بدانیم هدف از این برنامه های سازماندهی شده طولانی مدت چیست؟

در همین راستا محترم عطا محمد نور والي ولايت بلخ نيز چندي پيش اعلام كرده بود كه دست‌هاي مرموزي سعي دارند تا ناامني ها را به ولايات شمالي افغانستان منتقل كنند.

گزارشهای رسیده از شمال کشور نیز حاکی از آن است که شبه نظاميان طالبان كه شبه نظاميان خارجي نيز در بين آنها كم نيستند در حال استقرار در ولايات بلخ، قندوز و بغلان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان به نقل از هفته نامه آلمانی اشپیگل، گروهکی از طالبان نیز ضمن تایید این خبر گفته است که طالبان برای انجام مقاصد خود از نیروهای آلمانی استفاده می نمایند.

برخی از کارشناسان مسائل سیاسی بر این باورند که طالبان نو ظهور که قدرتشان نیز بسیار زیاد میباشد، از سوی برخی از اروپاییان سازماندهی می شوند که هنوز هدف اصلی از این اتحاد معلوم نشده است.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *