همبستگی 2

په المیره کښی د افغانانو د همبستګیټولنی وېب پاڼی ته ښه راغلاست

همبستگی ضامن بقای ملت ما است

 

اطلاعيۀ انجمن همبستگی افغانان در شهر الميره

 

به ادامۀ اطلاعيۀ قبلی باز هم به اطلاع هموطنان محترم مقيم در شهر و نواحی الميره رسانيده ميشود که در نظر است برنامۀ اختصاصی تجليل از حلول سال جديد هجری شمسی و فرا رسيدن موسم بهار که قرار بود در روزهای آغازين سال جديد تحليل گردد، ولی به نسبت معاذير و دلايل مشخص و معينی به تعويق افتاد، به تاريخ 23 اپريل سال روان ميلادی ساعت 6:00 شام در سالون De Draaikolk واقع در الميره ستاد راه اندازی گردد.

محفل متذکره شامل قرائت اشعار بهاری، اجراء برنامۀ شاگردان مکتب همبستگی، مسابقۀ ذهنی دلچسپ با تحفه های خوب بوده و ناشتای مختصری با نوشابه ها نيز در نظر گرفته شده است.

بخاطر جبران مصارف مالی محفل، قيمت تکت برای شرکت کننده گان و مهمانان عزيز مبلغ 5 ايورو تعين گرديده که هنگام ورود به سالون بدسترس عزيزان قرار خواهد گرفت. ورود اطفال پائين از 10 سال رايگان ميباشد.

از هموطنان عزيز صميمانه تقاضا بعمل ميآوريم تا در محفل سنتی بهاری فوق الذکر شرکت ورزند تا بياد نوروزهای وطن خاطرۀ خوبی را در ذهن مان به يادگار بگذاريم.

برای معلومات بيشتر لطفاً با تلفونهاييکه در زير درج است، تماس حاصل نموده و يا بوسيلۀ ايميل آدرس انجمن با ما در تماس شويد:

0641333162 / 0620061700 / 0614453408

آدرس سالون:

Buurthuis De Draaikolk

Lekstraat 2

1316 EM Almere

 

قسمت های ويديویی از دروس و مصاحبه با معلمين و شاگردان مکتب همبستگی افغانان در شهر الميره

برای تماشای هربخش لطفاً بر تصوير آن کليک نموده بعد از داونلود آنرا باز نماييد

قسمت اول


قسمت دوم

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

نابغه افغانی که در مدت یک سال حافظ کل قرآن شده است

خورد سالترین حافظ کل قرآن در افغانستان

محترم علی رضا جان دانش که نوجوان ۹ ساله ای است در شهر هرات باستان که مهد علم و فرهنګ میباشد در یک فامیل متوسط زندګی میکند و از سن ۶ سالګی شروع به حفظ کلام الله مجید نموده است که در مدت یک سال توانسته است تمام قرآن را حفظ کند. علیرضا دانش  در نزد استاد خود آقای احمد یان در موسسه جامعه القرآن الکریم بقیه الله (عج) در شهرک المهدی جبرئیل ولایت زیبای هرات  حفظ قرآن را آموخته است.

ویژګی منحصر به فرد وی در برخورداری از یک ذهن طبقه بندی شده از آیات، سوره ها، و جزء های قرآن در موضوعات مختلف میباشد. همچنین وی توانایی ترجمه و تفسیر موضوعی قرآنرا به زبان های دری و انګلیسی دارد. و نیز آیات قرآن را با همه  جزئیات آن مثل: صفحه، سطر، جزء و آیات قبل و بعد آن، میداند.

علی رضا دانش در مصاحبه که با خبرنګار سایت زیبای دینی، مذهبی، و سیاسی آریانا داشت ضمن سوالی که از ایشان صورت ګرفت در مورد پیام ایشان به هم سن و سالان اش چنین ګفت: ( فآقرء وا ما تیسر من القرآن) تا آنجا می توانید قرآن بخواند. اګر توانایی حفظ کردن قرآن را دارید، حفظ بکنید. و اګر حفظ کردن به شما مشکل است روانی بخوانید. تجوید، صوت و لحن و قرائت قرآن را یاد بګیرید. و دیګر اینکه قرآن میفرماید: و بالوالدین احسانا، به والدین(پدرو مادر) تان نیکی کنید. و قولوا للناس حسنا، با مردم به نیکی سخن بګویند و رفتارشان رفتار قرآنی باشد.

علی رضا جان تا حال با مقامات دولتی و ملی از جمله با محترم محمد یونس قانونی و برخی از وکلا در سالن شورای ملی ملاقات کرده است. همچنان با محترم محمد صدیق چکری در ملاقاتی که انجام داده اند از تمام تلویزیون ها دعوت به عمل آمده بود و ایشان و عده همکاری را به محترم علی رضا دانش دادند.

همچنان نا ګفته نباید ګذ اشت که موسسه جامعه القرآن الکریم بقیه الله (عج) از سال ۱۳۸۳ توسط عده ای از قرآن دوستان تآ سیس و با هدف ترویج فرهنګ قرآن برنامه های خودشرا با برګزاری دوره های روخوانی، تجوید، صوتو لحن و حفظ قرآن کریم شروع نموده است که از تاسیس تا کنون به تعداد نزدیک به دو هزار قرآن آموز را در بخش های مختلف تربیت نموده است.

با احترام

 سید احمد بشیر افضلیار

تحقيقات جديد علمی در مورد سجده

 

يک دانشمند غير مسلمان (از اروپا) تحقيقاتی را شامل يافتن بهترين روش برای خارج کردن امواج الکترومقناطيسی که به بدن آسيب می رساند انجام داده است. با گذاشتن پيشانی تان بيشتر از يکبار بر زمين، زمين امواج الکترومقناطيس مضر را تخليه خواهد کرد! اين شبيه زمين کردن ساختمانهای است که احتمال برخورد سيگنالهای الکتريکی با آنها (مانند رعد و برق) وجود دارد برای ادامۀ مطلب لطفاً به بخش امور دينی و آموزشی/ مقالات و معلومات عمومی مراجعه فرماييد.

 

 

 

اطلاعيۀ انجمن همبستگی افغانها در شهر الميره

به اطلاع تمام هموطنان عزيز مقيم در شهر المیره  و نواحی اطراف آن رسانيده ميشود که انجمن همبستگی افغانها در شهر الميره بمناسبت حلول عيد سعيد فطر و روز جهانی صلح ،  بروز شنبه  3 اکتوبر 2009 از ساعت 6 عصر الی 12 شب، محفل با شکوه و جالبی را در سالون Kolkzicht  واقع در Almere Stad  مقابل سوپر مارکيت  آسیا برگزار خواهند نمود.

درین محفل برنامه های متنوع : موسیقی ، تمثیل ، مسابقه ذهنی و توزیع جوائز و تحف  مد نظر گرفته شده است که در بخش موسیقی از هنرمندان مؤفق هندی نیز دعوت بعمل آمده است تا گرمی محفل ما را بیشتر سازند.

همچنان با استفاده از فرصت ، پروسۀ ثبت نام اطفال برای شمولیت در صنوف درسی  آموزش زبان دری و پشتو، قران  وآشنایی با فرهنگ  مذهبی و ملی ما  صورت خواهد گرفت.

کتب درسی این دوره آموزشی اطفال، قبلا به کوشش انجمن همبستگی افغانهای مقیم در شهر المیره ، طبع گردیده که همزمان با شروع دروس  به دسترس اطفال گذاشته خواهد شد.

در محفل یادشده  نا شتای مختصری  که شامل چای ، نوشابه ، کیک و کلچه و … خواهد بود مد نظر گرفته شده  است ، بناء غذای شب مد نظر نمیباشد.

اشتراک شما درین محفل رسم همزیستی و شناخت با هموطنان و آشنایی با فرهنگ کشور مارا، به اولاده ما که از دامان وطن اصلی شان بدور مانده اند ، خواهد آموخت.

جهت بر آورده ساختن مصارف این محفل قرار بر این شد تا تکت ورودی بقیمت  3 یورو که از افراد پنجساله به بالا گرفته خواهد شد، هنگام ورود به محفل بفروش برسد .

با در نظر داشت خواهش اکثریت فامیل های اشتراک کننده در محافل قبلی ، از آوردن کمره های عکاسی و فلمبرداری معذرت میخواهیم.

 

آدرس سالون : Klokkenluiderstraat 57/1355 EE Almere stad

شماره های تماس با اعضای مسؤل انجمن :

1-    0641333162

2-    0612369628

3-    0614453408

وب سايت انجمن:

www.everyoneweb.com/hambastagi

ايميل آدرس انجمن:

hambastagi@hotmail.com

 

پيام تبريکی بمناسبت عيد سعيد فطر

 

 

 

 

مسؤلين انجمن همبستگی افغانها در شهر الميره حلول عيد سعيد فطر و روز جهانی صلح را به تمام مسلمانان جهان و افغانان عزيز، خصوصاً خانواده های شريف افغان در شهر الميره  تبريک و تهنيت ميگويند.

اميد واريم همۀ هموطنان عزيزمان ايام  مبارک و پر برکت  عيد را با سرور و شادمانی سپری نموده  از نعمات صلح و آشتی، اتحاد و همدلی و رفت و آمد های دوستانه و صميمانه لذت ببرند.

به اميد صلح و آرامش دائمی در ميهن عزيز ما

 

 

تعداد بازدېد ها از وبساېت همبستگی

ازتارېخ

الی تارېخ

مجموعۀ بازدېدها

مجموعۀ کلېک ها

07.06.2009

30.10.2009

514

996

تعداد کلېک ها بر صفحات

صفحۀ نخست

د ټولنی تګلاره

مسؤلين

امور دينی

کلتوری برخه

امور ورزشی

د ښځو چاری

امور جوانان

اخبارواطلاعات

تماس با ما

256

31

38

50

31

14

13

13

54

28

 

 

 

 

 

اطلاعيۀ انجمن همبستگی افغانهای ساکن در شهر الميره

مردم افغانستان در دوره های مختلف تاريخی، هميشه سعی نموده اند تا به منظور تنظيم روند حيات اجتماعی و سياسی و حل قضايای مهم حياتی شان زمينه را برای تشکيل نهاد های اجتماعی، نشست ها و گردهم آئی ها مساعد سازند و به اين وسيله از نظريات و آراء صاحب اکثريت مردم جامعه استفاده به عمل آورند. بنا بر همين اصل تاريخی و عنعنوی افغانهای عزيز در خارج از کشور نيز هيچگاهی بی تفاوت ننشسته و همواره با ايجاد اجتماعات، هسته ها و نهادهای اجتماعی به رفع مشکلات وپربلم های شان پرداخته اند که هم اکنون صدها انجمن صنفی، اجتماعی و فرهنگی در نقاط مختلف جهان از جمله کشور هالند به وسيلۀ پناهندگان افغان تأسيس شده است تا شايد به برخی از مشکلات و کمبودی ها ممد گردد. به همين سلسله انجمن همبستگی افغانها در شهر و حوزه های مسکونی الميره نيز حدوداً شش ماه قبل به ابتکار بزرگان، دانشمندان و تعدادی از نمايندگان خانواده های افغان در اين شهر ايجاد ودست بعمل شده وبا تلاش و جديت خستگی ناپذير در راه حيثيت حقوقی دادن به اين انجمن کاررا آغازنموده وبا قبول همه مشکلات و موانعی که در سر راهش خطور کرد دست از تلاش بر نداشت و بالآخره انجمن اعتبار از ماه جولای سال جاری رسماً راجستر و ثبت گرديد و اکنون در خدمت هموطنان قرار دارد.

انگيزۀ اصلی ايجاد انجمن (همبستگی) فراهم آوری فضای وحدت، اتفاق و تفاهم ملی افغانهای عزيز، راه اندازی فعاليت های کاری و خدمات اجتماعی، فرهنگی و دينی در جمله تدوير کورسهای درسی، تربيوی و آموزشی ميان افغانها نيز در خط برنامه های کاری انجمن قرار دارد.

انجمن منحيث اولين اقدام ضروری در تهيۀ سايت انترنتی تحت عنوان ” همبستگی” پرداخته که البته سايت همبستگی بر اثر سعی و تلاش خستگی ناپذير ووطنپرستانۀ مسؤلين و همکاران انجمن به هدف ساختن يک پل ارتباط ميان همه افغانها ايجاد گرديده و هم اکنون با مطالب و مضامين پر ارزش، دلچسپ و متنوع به اختيار همگان قرار گرفته است.

يکی از جمله اهداف و آرزوهای انجمن مهيا ساختن خدمات تربيوی و آموزشی برای اطفال و نوجوانان ما بوده که خوشبختانه انجمن مؤفق گرديد تابدين منظور محل مناسبی را که گنجايش حدوداً 40 شاگرد را در يک وقت داشته در مربوطات الميره ستاد ( Almere Stad ) دريافت و تعداد 150 جلد کتب درسی شامل مضامين دری، پشتو ودينيات ( امور دينی) که هم اکنون در صنوف اول ابتدائيه سيستم تعليمی کشور ما تدريس و از آن استفاده به عمل می آيد تهيه و چاپ نموده و آمادۀ بهره برداری ميباشد ودر نظر است تا اطفال شامل سنين 5 الی 12 سال تحت شرايط معين درسی از آن استفاده به عمل آورند.

بدينوسيله ازهموطنان محترم ساکن در شهر و مربوطات الميره صميمانه تقاضا بعمل می آيد تا در صورت علاقمندی به برنامۀ تعليمی اطفال غرض ثبت نام اولاد های شان الی تاريخ 30 سپتمبر 2009 با شماره تلفونهايی که در زيرذکر است تماس حاصل نمايند و همچنان از آن عده دانشمندان، علماء و استادان محترم که بادرک رسالت وطنی، ملی و تاريخی شان داوطلب تدريس مضامين متذکره برای اطفال باشند خواهشمنديم تا ارادۀ نيک شان را با ما درميان بگذارند تا باشد که خدمات ارزندۀ شان سطح آموزش و يادگيری اطفال مان را به تدريج غنا بخشيده و از هرنگاه بهتری های را در آن به وجود بياورد.

همچنان در نظر است برنامۀ جالب ودلچسپ عيدی بخاطر سرگرمی بيشتر هموطنان ما در يکی ازروزهای عيد سعيد فطر سازماندهی و برگزار گردد که درجريان برگزاری محفل عيدی چگونگی ثبت نام و برنامه های درسی فوق الذکر نيزبه بحث گرفته شده و انجام خواهد پذيرفت. بخاطر معلومات بيشتر درين رابطه لطفاً به سايت همبستگی مراجعه شود.

ما که در امروز عجيب و ناشناس بار تلخ ديروز بردوش روی جاده های بيگانه ميان انسانهای غريب بسوی فردای نامعلوم روان هستيم، هميشه به چراغ و چرخی نيازمنديم که کوچه های تاريک ذهن هارا در ازدحام خاطرات رنگارنگ، مختلف و گاهی هم با درشتی های غير قابل باور و سنگين روشن سازد. ما حرکت خويش را برای جستجو وبدست آوردن چنين مشعله ای آغاز مينمائيم.

يقيناً همکاری و همياری هموطنان باعث پيشروی و مؤفقيت کاری انجمن خود شان خواهد شد.

(هيأت اجرائيه انجمن همبستگی در شهر الميره)

تلفونهای تماس:

0641333162  —  0612369628  —  0614453408

وبسايت انجمن همبستگی: www.everyoneweb.com/hambastagi      

ايميل آدرس: hambastagi@hotmail.com

 

پيام تبريکی

 

مسؤلين و اعضاء انجمن همبستگی افغانان در شهر الميره نودمين روز استرداد استقلال ميهن عزيز و فرا رسيدن ماه مبارک رمضان را به تمام افغانان عزيز خصوصاً خانواده های شريف افغان مقيم در شهر الميره از صميم قلب تبریک میگوید.

از خداوند بزرگ و مهربان آرزوداريم تا به برکت اين ماه مبارکی که  ماه نور و برکت، ماه همدردی و همجوشی، ماه صفاء  ظاهری و باطنی و ماه تفکر بدیگران ؛ به بیچارگان،  به درماندگان و به یتیمان است، آزادی واقعی و وحدت و همبستگی سرتاسری را بين ما افغانها بدون هرنوع امتیاز و برتری بر یکدیگر برقرار نمايد و اين ماه پرشکوه وفضيلت را سبب تزکیه روحی و جسمی و حل مشکلات تمام افغانان و تمام مسلمانان جهان گرداند.

به اميد قبول طاعات و عبادات همۀ ما به درگاه ذات اقدس تعالی وبه ميان آمدن صلح و ثبات دائمی در کشور عزيز و سائر نقاط جهان.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *