تقوا نداریم که آرام نداریم

9

آیا میدانستید؟

﴿تقوا نداریم که آرام نداریم﴾

﴿بخش نهم﴾:

بدرستی كه الله سبحانه و تعالی حال هيچ قومی را دگرگون نخواهد كرد تا زمانی كه آن قوم حالشان را تغيير دهند .

و قطعاً بهترين طبيب و راهنما در مسايل خانواده كتابِ الله سبحانه و تعالی و سنت پیامبر اکرم صلی الله و علیه وسلم است وبايد پذيرفت جوامعی كه خود در لجنزار فساد و تباهی فرو رفته اند نمی توانند سر مشقی برای زندگی ما باشند زيرا ذات نايافته از هستی بخش كی تواند كه بود هستی بخش.

تحصيلِ تقوا عبادت و اطاعت است .عبادتی كه به امر خالق یکتا الله متعال صورت می گيرد و از جمله برنا مه هايی است كه بدون ترديد خوشنودی اوتعالی را بدنبال خواهد داشت .

فلسفه ی انجام عبادات بدنی و مالی و اخلاقی ،تحقق تقوا در عرصه گاه حيات انسانی است .

تقوا اساس كرامت ،ريشه ی شرافت و خمير مايه ی سعادت و كليد خير دنيا وآخرت است .

يك جامعه مركب از هزاران خانواده و يك خانواده مركب از يك زن وشوهر و تعدادی فرزندان است در حقيقت مصالح بنای خانواده و جامعه افرادند ، اگر فرد فرد انسانها دارای روحِ تقوا باشند خانواده ی سالم، و جامعه ی برين خواهيم داشت .

خانواده ای كه در محيط آن امنيت درونی وبرونی حكم فرماست و زمينه ی رشد و تكامل افراد آن به خاطرتقوا به بهترين صورت فراهم است و در نتيجه جامعه ای خواهيم داشت كه كليه افراد آن نسبت به يكديگر منبع خير و همگان از شر وضرر يكديگر در امان خواهند بود.

آبروی فرد و خانواده وجامعه به تقوای الهي است و هيچ فرد و خانواده وجامعه ای نزد الله سبحانه و تعالی با ارزش تر از اهل تقوا نيست .

زيان هایی كه زن وشوهر و پدران ومادران و فرزندان و افراد جامعه از يكديگر ببينند نتيجه ی بي تقوائی آنهاست.

وحشتی كه درخانه ها ودر جامعه مردم از يكديگر دارند ثمره ی تلخِ نبودِ تقوا است.

به راستی، برای داشتن يك خانه ی سالم بر زنان وشوهران واجب الهی است كه آراسته به تقوا باشند و لازم و ضروری است كه تقوا را به فرزندان خود سرايت دهند و از ابتداء زمينه ی تحقق تقوا را در فرزندان خود فراهم كنند .

اگر تمام دختران وپسران آراسته به تقواباشند و با اين سرمايه ی ملكوتی به ازدواج اقدام كنند چه خانه ای و چه جامعه ای بوجود می آيد.

اسفا به حال وقال مسلمانان معاصر!

مسلمانان دارای نعمت‌های بسیار زیادی هستند.

الله سبحانه و تعالی ما را وارث کتاب بی‌نظیری گردانیده است؛ قرآن کتابی است که انسان را خلیفه ی الله سبحانه و تعالی می‌سازد و او را به قرب الهی و به جنت الفرودس می‌رساند.

مسلمانان وارث تعلیمات زیبا و بی‌نظیر استاد مهربان و دلسوز، حضرت محمد رسول‌الله صلی الله و علیه و سلم هستند. اگر بین تمام رهبران دنیا بگردید رهبری مانند محمد مصطفی صلی‌الله‌علیه‌وسلم نخواهید یافت.

تمام اعمال، افعال، حرکات و سکنات آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم سراسر آموزش و تربیت هستند.

دین اسلام آخرین دین الهی است که برای تمام زمان‌ها و مکان‌ها نازل شده است.

دین اسلام، قرآن کریم، و حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وسلم نمونه‌های بی نظیری هستند.

الله سبحانه و تعالی به امت مسلمان ثروتی داده است که سایر جهانیان از آن محروم‌اند.

اگر جهانیان به صنعت و تکنالوژی و مادیات خودشان می‌نازند، درحالی‌که همه این چیزها فناپذیر هستند، اما مسلمانان سرمایه‌ای بزرگ و جاودانی مانند دین اسلام را دارند. این دین انسان را به زندگی پاک و طیبه می‌رساند.

اگر قرآن و سنت در زندگی مسلمانان پیاده شود مسلمانان رهبران و عزتمندان دنیا خواهند شد.

اما افسوس که ملت مسلمان با اختلاف و تفرقه مواجه بوده و در تمام عرصه‌ها با شکست روبه‌رو اند و دیگران سرنوشت آنها را در دست گرفته‌اند و از مناطق مختلف جهان با ریموت کنترُل های در دست داشته ی شان، آنها را همانند بازیچه ای، به جلو و عقب برمیگردانند.

مسلمانان در کشورهای اسلامی با جنگ و خون‌ریزی و هتک حرمت مواجه هستند و غرور و کرامت‌شان در معرض خطر قرار گرفته است. آنها از کسانی‌که عامل اختلاف و مشکلات‌شان هستند انتظار حل مشکلات را دارند.

نبود تقوا و دوری از قرآن و سنت، یگانه دلیل تمام مشکلات، دردسر ها، پریشانی ها، بدبینی ها، و حتی افراطی گرائی، زور گوئی و نا آرامی ملت است.

وقتی مسلمانان از اصلِ اسلام و از الگوی خود که حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌وسلم است، فاصله گرفتند با مشکلات و پریشانی مواجه شده‌اند.

این مشکلات نتیجه ی نارضایتی الله سبحانه و تعالی و دوری مسلمانان از گرایش به عبادات و کسب تقوا است.

مسلمان زمانی در دائره ی اسلام است که تمام معاملات و معاشرات خودش را اسلامی کند.

مسلمانان برای نجات و رهایی از مشکلات راهی جز توبه و رجوع به سوی الله تعالی، عمل به شریعت و کسب تقوا ندارند.

اما متأسفانه امروزه مسلمانان در ادای نماز و پرداخت زکات و عمل به دین کوتاهی می‌کنند، درحالی‌که آنحضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم صحابه و اهل بیت را در راه حفاظت از دین قربان کردند.

آنحضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم در زندگی مبارک‌ شان برای هدایت و اصلاح امت دعا و گریه و زاری و مجاهده کردند، اما امروزه مسلمان با گناه و معصیت و شکستن دستورات شریعتِ آنحضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم را از خود می‌رنجاند.

جای تأسف است که عمل به شریعت اسلام در زندگی ما بی نهایت ضعیف شده است.

امروزه دشمنان اسلام دین و دیانت مسلمانان را هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند از طریق برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و انترنتی مسلمانان را گرفتار بی‌حیایی و بی‌بندوباری نمایند.

آنها می‌خواهند فرهنگ مبتذل خود را در کشورهای اسلامی ترویج دهند.

هدف اصلی دشمنان از حمله به کشورهای اسلامی انحراف بیداری اسلامی و برگرداندن مسلمانان بر مسیر غفلت و بی‌بندوباری است.

دشمنان اسلام به نام جامعه ی مدنی، آزادی بیان، دموکراسی ملی، آزادی مذهب، آزادی زن، و ده ها موارد دیگر غیر اسلامی، اهداف خاص خودشان را دنبال می‌کنند.

پربار ترین قشر و نیرومند ترین افراد جامعه را جوانان تشکیل میدهد، پس، بر جوانان است تا همه، بیدار باشند، و دستورات شریعت را در زندگی خود پیاده کنند، و تصمیم جدی بگیرند که لحظه‌ای بر خلاف قرآن و سنت زندگی نکنند.

ما، همه، باهم یکجا، متحدانه، تمام مصلحت‌ها و منافع خود را در مسیر اتباع از قرآن و سنت قرار دهیم.

زندگی بر مسیر شریعت سعادت و کامیابی دنیا و آخرت و نعمت‌های بهشت را برای انسان در پی دارد.

تنها راه‌حل مشکلات جهان اسلام بازگشت به قرآن و سنت و توبه ی دسته‌ جمعی است.

تمام اقشار جامعه باید در مسیر نشر فرهنگ اسلامی تلاش کنند تا معاملات، معاشرات و اخلاق جامعه اسلامی شوند و حقوق‌‌الناس در جامعه رعایت شود.

همه مسلمانان باید در مسیر عبادت و بندگی الله سحانه تعالی قرار گیرند.

امروزه فریاد ملت‌ها بلند است که از دولت‌های جهان می‌خواهند حرف آنها را بشنوند، اما اگر مردمِ دنیا دستورِ الله سبحانه و تعالی را شنیده و به آنها عامل باشند دنیا هم حرف آنها را می‌شنود و هم به خواسته ‌های آنها جامه ی عمل می ‌پوشاند.

برادر و خواهر مسلمان!

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.

جزاکم الله خیراً

ا.ج.ع

پنجشنبه بیست و ششم شعبان ۱۴۳۶

دوم جون ۲۰۱۶

https://www.facebook.com/meydanestid

و از طریق گوشی های موبایل!

m.facebook.com/meydanestid

نوت: بخش قبلی را از لینک زیر دریافت و مطالعه کنید:

https://www.facebook.com/meydanestid/photos/pb.582425941852445.-2207520000.1464810307./1007050432723325/?type=3&theater

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *