عید رمضان پاداش ماه صیام — محمد طاهر قيام

 

 

عید رمضان پاداش ماه صیام

 

نوشته :‌ محمد عمر عادل

ارسالي : محمد طاهر قيام

 

برادری مسلمانم: بعد از سپری نمودن یک ماه صیام وقیام بلاخره امت اسلامی همرای مهمان گرانقدر خود خدا حافظی میکند، خدا حافظ ای ماه مبارک و پر میمونت، خدا حافظ ای ماه رحمت، امرزش و رهای از اتش نیران،

خوشا به حال انکه از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده کرده بخاطری نافرمانی و گناهان خویش گریه کرد وخویشتن را شامل رحمت الهی نمود.

عيد فطر این جشن پيروزى عليه طاغوت نفسی را به کسانی تبریک میگویم که که رمضان را روزه گرفتند، و به ضیافت و مهمانی خدا رفته، قلبهای خویش را صیقل واراده ای خودرامحکم نمودند خودرا از جهل خرافات، انحراف و گناه پاک ساخته ونفس اماره بالسوء خودرا در مدرسه و کورس یک ماهه رمضانی مهار، تربیه و تزکیه نمودند و امروز درحالي منتظر دریافت جوایز و پاداش خود هستند كه فرشتگان با ندا ملكوتي خويش به روزه داران بشارت مغفرت وامرزش را میدهند.

بلی: روزه داران حق دارند تا این روز را جشن بگیرند زیرا اینها باوجود گرمی، گرسنگی وتشنگی یک ماه مسلسل مقاومت کردند و بجنگ علیه لشکریان طاغوتی وغرایز شیطانی شتافتند وبا روزه داری، درس صبر، مقاومت ، ثبات وایستادگی را هم به خود و هم به دیگران اموختند وبالاخره با وجود دشواریهای رمضان، با ایستادگی ، جهاد و پیکار پیهم در مقابل اشغالگران صلیبی قوت معنوی وروحی ماه مبارک رمضان را به نمایش گذاشتند، خاطره های جاویدانی جنگ بدر را به مردم یاد آورشد.

برادران محترم این یک حقیقت مسلم است اگر مسلمانان در یک رمضان نقش قدم مجاهدین بدری را تعقیب نماید حتما در رمضانی دیگر فتح مبین در نصیبشان میگردد.

روز عید فطر روز محاسبه بانفس است بناء هریکی ازما باید از خود بپرسد که چگونه رمضان این مهمان گرانقدر را استقبال کرد، چند بار همسایه یی فقیر و مسکین را به افطار به خانه خود دعوت کردی؟

ایا به دیداری واحوال پرسی برادران مسلمانت پرداختی؟

ایا مسلمانی مظلوم ومستضعفی را کمک کردی؟

ایا مریضی را عیادت کردی؟

ایا در کناری یتیمی قرار گرفتی؟

ایا به پدر ومادرت احترام کردی؟

ایا با خویشاوندان صله رحمی کردی؟

و و…..سوالات ذیادی دیگری مطرح میشود لیکن ما دیگر با رمضان خدا حافظی کرده ایم و دوره ضیافت و کورس تزکیه یی روحی وجسمی یک ماهه به پایان رسیده وحالا خوش چانس و بد چانس اعلام میگردد

خدا کند که همه ما از مدرسه ماه مبارك رمضان کامیاب فارغ گردیده باشیم ، حسادت و نفرت را از دل های خود بیرون کرده ، و خود را از دروغ ، غیبت، تهمت و پیمان شکنی نجات داده باشیم.

خدا کند که پس از فراگیری فیوضات ماه مبارک رمضان عید رمضان را با تمام اداب شرعی ان تجلیل نمایم

با گفتن تکبیر وتهلیل، دادن زکاة فطر، پوشیدن لباس جدید واستفاده از عطر وخوشبوی، افطار وخوردن چند خرما قبل از رفتن به عیدگاه، آداء نماز عید وشنیدن خطبه، عید رمضان را بزرگداشت نمایم.

خداوند متعال همهء مسلمانان را توفيق دهد تا بعد از گذشت عيد رمضان شش 6 روز شوال را نيز را روزه گرفته تا يك عمر روزه را نصيب شويم به اميد روزي كه همه مهاجرين و مجاهدين تمام اعياد خود را در حالي تجليل نمايم كه كشور ما از اسارت اجانب واز يوغ اشغالگران ازاد گرديده باشد.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *