طفل افغان، بصفت ممتاز ترین شاگرد در هالند شناخته شد — سلیمان شاه صوفی زاده

 

طفل افغان، بصفت ممتاز ترین شاگرد در هالند شناخته شد

 

 

در یک مسابقه علمی که بتاریخ  1/ 12/ 2010  ترتیب داده شده بود و بتاریخ 26/12/2010 از طریق کانال 3  تلویزیون ملی هالند نشر ګردید، نوباوۀ  افغان " امید مرادی"  توانست  برنده مسابقه  گردیده و جائزه آنرا نصیب خود گرداند.

 

این مسابقه که سالانه در میان شاگردان آخرین صنف  مکاتب  ابتدایی ( گروپ یا صنف 8 )  دائر میگردد ممتاز ترین شاگرد صنف بنمایندگی از همصنفانش در مسابقه اشتراک مینماید که بعد از جواب دادن به سئوال های علمی ، برنده بلند ترین نمره  را بصفت شاگرد برگزیده  مسابقه ، و صنف وی را برنده جائزه  این مسابقه اعلام میدارند.

جائزه ای  که برای امید جان و صنف وی در نظر گرفته شده  عبارت از یک سفر تفریحی علمی  در یکی از جزیره های شمال هالند میباشد.

این نوجوان افغان در پهلوی دروس  مکتب خویش از آموزش و تعلیم دروس افغانی خود نیز غافل نبوده  و شامل مکتب همبستګی افغانان  در شهرک المیره  که در روز های آخر هفته تدویر میشود، نیز میباشد.

بتاریخ 5/12 / 2010 در محفلی که بمناسبت  توزیع تصدیق نامه های سال تعلیمی 2009/2010 و آخرین هفته تدریسی قبل از رخصتی های سال نو  در این  مکتب افغانی ترتیب داده شده بود، از این شاگرد ممتاز تقدیر بعمل آمده ،  اداره مکتب  آرزوی سعادت و پیشرفت مزید را در زندگی اش از پروردگار خواهان شد.

 

ادارۀ سایت و مکتب همبستګی ضمن شاد باش گفتن به این نو نهال افغانی ، به والدین گرامی و عزیزش  گرم ترین تبریکات خویش را تقدیم کرده  برای آنها و دیگر هموطنان عزیز و اولاده های نازنین شان طلب توفیق بیشتر در راه کسب معرفت و علم نموده و آرزو مندیم تا این دستان کوچک کنونی بزودی دستان قوی و بزرگی باشند در باز سازی وطن و آبادانی کشور ویرانه ما افغانستان عزیز .

 

سلیمان شاه صوفی زاده

مدیر مکتب همبستګی افغانان در شهر المیره

 

 

برای تماشای برنامه تلویزیونی که امید جان به صفت ممتاز ترین شاګرد در هالند شناخته شد، لطفاْ بر لینک زیر کلیک نمایید:

http://www.herhaling.nl/video/1065468/

 

امید جان در حال مسابقه
 
 
 امید جان در حال مسابقه
 
امید جان در حال مسابقه
 
امید جان در حال جواب دادن به آخرین سوال مسابقه
 
امید جان و همصنفی هایش بعد از برنده شدن در مسابقه
 
امید جان بعد از برنده شدن در مسابقه
 

امید جان حین حصول تصدیق نامه سال تعلیمی 2010/2009 در مکتب همبستګی

 

امید جان همراه با مسؤلین مکتب همبستګی افغانان در شهر المیره، هالند

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *