بیست و شش دلو را فراموش کنید! — شبکه اطلاع رسانی افغانستان

 

بیست و شش دلو را فراموش کنید!

 

شبکه اطلاع رسانی افغانستان

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان ، محترم محمد اسماعیل خان سرپرست وزارت انرژی و آب و قهرمان جهادو مقاومت در حوزه غرب کشور ، روز گذشته همزمان با میلاد رسول اکرم و 26 دلو ، سالروز اخراج مفتضحانه قوای شوروی سابق از افغانستان ، در جمع تعداد کثیری از مردم شریف و قهرمان هرات حاضر شده از شهدای غیور کشور تقدیر نمود.

محترم اسماعیل خان ، یکبار دیگر از رشادت های مردم افغانستان یاد آوری نموده از کسانی که برای حضور قدرت های بیگانه در کشور تلاش می کنند ، انتقاد کرد.

اسماعیل خان از معدود مجاهدینی است که هنوز روحیه جهاد مقاومت در برابر بیگانگان را در خود حفظ کرده ، در این مراسم اضافه نمود : ما به خاطر این مبارزه نکردیم که قشون دیگری را در این سرزمین حاکم بگردانیم. 

به گزارش خبرگزاری پامیر ، (pamirpress.com) این شخص جهادی ، از وزیر دفاع فعلی کشور به خاطر اعلام حمایت از ایجاد پایگاه های دائمی آمریکا در افغانستان به شدت انتقاد کرد و گفت: وی شهامت و عزت مردم افغانستان را نادیده گرفته است و با ید حرف خود را پس بگیرد.

زیرا به گفته این فرمانده جهادی ، افغان ها بدون حضور قوای خارجی هم می توانند در صورت عدم مداخله بیگانگان امنیت را در سرزمین خود تامین کنند.

جنرال عبدالرحیم وردک وزیر دفاع اخیرا گفته بود که ایجاد پایگاه های دائمی آمریکا در افغانستان می تواند امنیت کشور را در دراز مدت تضمین کند.

چندی پیش رییس جمهور نیز ابراز داشته بود که مذاکرات میان دولت مردان افغانستان و آمریکا، بر سر ایجاد پایگاه های دائمی در کشور جریان دارد. 

لازم به ذکر است که هرساله این مراسم در تمامی ولایات افغانستان تجلیل می گردید و مردم با تجلیل از این روز ، احساس غرور می کردند که توانستند ارتش شکست ناپذیر تمام مسلح شوروی سابق را به زانو درآورند.

امسال نه تنها تاکیدی برای برگزاری این مراسم از سوی دولت نشده است که تمامی سران دولتی و تعداد زیادی از بزرگان سکوت اختیار کردند. که این به معنی فراموشی بزرگترین افتخار رشادت مردم افغانستان است.

برخی بر این عقیده اند که آمریکا و برخی دیگر از هم پیمانانش در افغانستان ، برای کمرنگ کردن روحیه جهاد و مقاومت مردم ، از دولت و بسیاری از سران ممکتی و افراد تحت نفوذشان ، خواسته اند تجلیل از این روز را بفراموشی سپرده به بهانه نبود امنیت ، این مراسم در هیچ کجای کشور برگزار نگردد.

جالب اینجاست که طالبان نیز در همین مسیر به دستور خارجی ها با آنان بصورت علنی همراه شده اند.

این درحالی است که رییس جمهور کرزی صرفا به تبریک گفتن این روز اکتفا کرده است در حالی که می توانست خون های ریخته شده مردم افغانستان را که برای نجات کشور خود را فدا کردند ، از یاد نبرده ، حد اقل در مکان های امنی از این روز تجلیل بعمل می آورد.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *