مژده به فرهنگ دوستان و عاشقان علم و ادب و دانش

 

مژده به فرهنگ دوستان و عاشقان علم و ادب و دانش

 

 

برگرفته شده از: سایت زیبای کتابخانۀ عقیده

 

 

کتابخانه عقیده اثری از عرقهای اخلاص جوانانی مخلص و با ایمان که در راستای نجات عقل و اندیشۀ فارسی زبانان سینه سپر کرده، با تلاشهای شبانه‌روزی از خواب و آرامش خود گذشته و خطرهای خفاشان شب‌پرست جهالت پرور را به جان و دل خریده‌اند از سال 1429هـ ق تا کنون خدمات شایانی به کتابخانه فارسی ارزانی داشته است.

 

این کتابخانه اولین جنبش فرهنگی فارسی است که فراتر از مرزهای سیاسی و جغرافیایی را می‌نگرد و با زنده نگه داشتن ثروت فرهنگی و علمی و میراث نیاکان و برپایی میزگردی بین عقلهای مختلف دنیا از پنجره ترجمه؛ از عربی و ترکی و انگلیسی و اردو به فارسی و برعکس، عقل و ادراک را در جامعه فارسی محک می‌زند.

 

حاکمان کوته فکری که امپراطوری لرزان خویش را بر مبنای اختناق و دیکتاتوری و سوء استفاده از جهل و کم اطلاعی ملتها برپا کرده‌اند، از روز اول با استفاده از تمام امکانات، سوار بر توپ و تانک با این کتابخانه -یا به عبارت دیگر با عقل و اندیشه- در ستیزند، و برای فیلتر کردن و از بین بردن آن صدها هزار دلار از جیب بیت المال خرج نموده به تکنیسینهای چینی و روسی پرداخت کرده‌اند تا ابر کبودی سد راه خورشید تابان حقیقت کنند. ولی هیهات که نور الله متعال را با پف کردن نمی‌توان خاموش کرد!

 

«يُرِيدُونَ أَن يُطْفِئُوا نُورَ اللَّـهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّـهُ إِلَّا أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ»﴿التوبه/٣٢﴾

{آنان می‌خواهند نور الله را با (گمانهای باطل و سخنان ناروای) دهان خود خاموش گردانند (و از گسترش این نور که اسلام است جلوگیری کنند) ولی الله جز این نمی‌خواهد که نور خود را به کمال رساند (و پیوسته با پیروزی این آئین، آن را گسترده‌تر گرداند) هرچند که کافران دوست نداشته باشند}.

 

این کار پربرکت جوانان پرشور و مؤمن از سوی جامعه فارسی خوان و دوستداران علم و دانش ارج نهاده شد، و از آن استقبال بی‌مانندی به عمل آمد. طی سالهای گذشته از سوی دانش دوستان تعداد 40.000 سی دی و 80.000 دی وی دی زیر نظر اداره سایت نسخه برداری و در بین کتابخانه‌ها و دوستان کتاب توزیع شده است.

 

البته آمار بهره‌برداری مستقیم از سایت اینترنتی، و نسخه‌برداریهای شخصی بدور از اداره سایت که حقوق نشر را آزاد معرفی کرده به مراتب از این ارقام بیشتر است.

 

همچنین به هم‌زبانان و دوستان علم و دانش و عاشقان معرفت و ایمان مژده می دهیم که تعداد کتابهای سایت به بیش 1020 کتاب رسیده است، همچنین افرادی علم دوست هزینه نموده زیر نظر اداره سایت تعداد 100.000 نسخه دی وی دی از کتابخانه تهیه نموده‌اند تا در بین اهل علم بصورت رایگان تقسیم گردد.

 

همچنین سایت با لباسی جدید، و بصورت مدرنتر و با سرعت بالاتر و امکانات بهتر به زودی عرضه خواهد شد، و عاشقان علم و دانش می‌توانند مستقیما همه سایت را با فشار یک دکمه بصورت دی وی دی در کامپیوتر خود ذخیره ـ دانلود ـ کنند.

 

از الله یکتا مسألت داریم که به این خدمت کلیدی به فرهنگ و زبان فارسی و علم و دانش بیش از پیش برکت داده، دست اندرکاران مؤمن و متعهد کتابخانۀ عقیده را در پناه رحمت خود حفظ نموده، به آنها همت و توان بیشتری عنایت فرمایند!….. الهی آمین.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *