اعلامیه —نسرین هاشمی

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اعلامیه

 

اعلامیه روشنفکران و فعالان سیاسی  افغانستان در تقبیح ترور ناجوان مردانه یکی از  شخصیت های بزرگ ملی  و مذهبی افغانستان زنده یاد مولوی ارسلان رحمانی (رح)

 

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَي نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

 

با تأسف و تأثر عمیق اطلاع یافتیم که بار دیگر دستان ناپاک اهریمن زبون با خون یکی از بهترین فرزندان وطن و از علمای روشن اندیش کشور مولوی محمد ارسلان " رحمانی " به جرم  صلح و عدالت خواهی که در قاموس جنایتکاران گناه بزرگ تلقی میشوند آغشته گردید ، و مردم رنج کشیده افغانستان را از این تکیه گاه امید نیز محروم ساختند . ما روشنفکران و تمامی فعالان سیا سی و فرهنگی جامعه بدون هرگونه تبعیض قومی ، نژادی ومذهبی این ترور ضد انسانی و ضد ملی را قاطعانه محکوم میکنیم و فقدان شهید مولوی ارسلان رحمانی را ضائعه جبران ناپذیر برای تمامی مسلمانان جهان بالخصوص ملت شهید پرور افغانستان می دانیم . که بدینوسیله برای آن شهید مظلوم جنت فردوس و برای تمامی بازمانده گان معنوی و نسبی اش صبر جمیل آرزو میکنیم . روح پرفتوح اش شاد و یاد اش گرامی !

 

با احترامات فراوان

جمعی از روشنفکران و فرهنگیان داخل و خارج افغانستان

۲۵ ثور ۱۳۹۱ هجری شمسی

مطابق ۱۴ می ۲۰۱۲ میلادی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *