لباس شنای جدید ویژه زنان مسلمان ساخته شد

 

لباس شنای جدید ویژه زنان مسلمان ساخته شد

 

فناوری نوین به خدمت ارزش های اسلامی درآمده تا با ارایه تازه ترین دستاوردهای طراحی و تولید لباس های مناسب و منطبق با شعائر اسلامی، زنان مسلمان بیش از پیش در محیط های اجتماعی به ویژه تفریحات آبی حضور فارغ البال داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «بوركینی» نام پوشش اسلامی جدیدی است كه برای دختران و زنان مسلمانی كه علاقمند به تفریحات آبی هستند، طراحی و ساخته شده است. این پوشش منحصربفرد آن چنان مورد توجه دختران و زنان كشورهای مسلمان قرار گرفته است که زمانی كه برای نخستین بار عرضه شد، شوك عجیبی به بازار این محصول وارد كرد. هفته نامه تایم در گزارش ویژه این هفته صفحه فناوری خود آورده است: بكارگیری فناوری های نوین طراحی و ساخت پوشش های شنا این بار با آمیزه های اسلامی تركیب شده و طی آن از پلی استرهایی استفاده شده است كه پس از بكار گرفته شدن در لباس های شنای زنان، ظاهری شایسته بر اساس شعائر اسلامی ایجاد كرده و در عین حال خطرات مربوط غرق شدن احتمالی شناگران نیز به حداقل رسیده است چون این پوشش ها دیگر به بدن شناگر نچسبیده و در نتیجه آب كمتری را به خود می گیرند.

این در حالی است كه لباس های فعلی به جهت استفاده از الیاف های معمولی، كاملا خیس شده و آب را به خود می گیرند. این پوشش جدید حتی مورد استقبال شناگران دختر و زن غیرمسلمان قرار گرفته است و به جهت نگرانی هایی كه درخصوص استفاده از مایوهای غیراستاندارد دارند و همچنین مزایای راحتی این گونه لباس های جدید كه تمام بدن را در برابر تابش نور شدید خورشید می پوشاند، استفاده از آن را ترجیح می دهند. هفته نامه تایم در این گزارش لباس جدید شنای زنان مسلمان را كه از جدیدترین فناوری های تولید منسوجات در آن استفاده شده، «لباسی سنگین و مفخر» نامیده و ادامه می دهد : این لباس وزن كمی داشته و به جز صورت، دست ها و پاها تمام قسمت های بدن را می پوشاند. تایم به نقل از زانتی از فروشندگان لباس های شنای زنان در استرالیا می نویسد: حضور مشتاقانه و راحت دختران و زنان مسلمان در آب و نواحی ساحلی در حالی كه این لباس جدید و راحت را پوشیده اند جالب توجه است. به گزارش مهر، این لباس جدید در مقابل اشعه خطرناك ماوراء بنفش خورشید مقاوم بوده و با قیمت اولیه 90 دلار روانه بازار فروش كه عمدتا اینترنتی است، شده است. این لباس مدرن طرفداران زیادی در مالزی، آفریقای جنوبی، مكزیك و حتی آمریكا پیدا كرده است.

سايت ای سی تی بندرآباد

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *