عسگراولادی: افراطی ها خواستار اعدام موسوی و کروبی هستند

 

عسگراولادی: افراطی ها خواستار اعدام موسوی و کروبی هستند

 

بی بی سی فارسی

 

حبیب الله عسگراولادی دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی که از چهره های محافظه کار است می گوید که برخی از "افراطی ها" خواستار محاکمه و اعدام چهره های ممتاز مخالفان از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی هستند.

 

به گزارش منابع خبری ایران او روز چهارشنبه در میان هوادران حزب مؤتلفه اسلامی گفت: "در شرایط فعلی کشور افراطی‌ها می‌گویند باید افرادی مانند موسوی و کروبی را محاکمه و اعدام کرد."

اما او در انتقاد از این افراد که از آنها نام نبرد گفت: "این افراط است، این مساله دشمن‌تراشی افراطی‌ها را نشان می‌دهد که هر روز می‌خواهند یک آیت‌الله منتظری و بنی صدر برای نظام درست کنند و توجهی به وضعیت کشور نمی‌کنند."

او همچنین خطاب به سران مخالفان گفت: "آقایان موسوی و کروبی اگر می‌خواهند به نظام برگردند باید پایبندی خود به قانون اساسی، نظام، امامت، ولایت را اعلام کنند. این افراد از دایره انقلاب بیرون رفته‌اند اما باید با آنها صمیمانه صحبت کرد."

وی افزود: "برخی افراد شدت عمل به خرج می‌دهند به نظر من اگر می‌خواهیم این افراد را درون نظام نگه داریم، نباید آنها را لجن‌مال کنیم، این افراد حیثیت دارند."

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، روز پنجم تیر ماه از قوه قضائیه ایران خواسته بود با کسانی که "سران اغتشاش گران" خواند با قاطعیت و "بی رحمانه" برخورد کند.

او گفته بود که "اغتشاش گران" علیه نظام اسلامی "محارب" محسوب می شوند و "اسلام اشد مجازات را برای محاربان پیشنهاد کرده است".

حبیب الله عسگراولادی که همچنین عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است اوایل هفته پیش گفت که طرح برون رفت از مشکلات بعد از انتخابات تسلیم آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران شده است.

اما او در سخنان تازه خود به این طرح اشاره ای نکرد.

حبیب الله عسگراولادی، مرتضی نبوی، محمدرضا باهنر، مصطفی میرسلیم، حسین مظفر و غلامعلی حداد عادل شش اصولگرایی هستند که گفته می شود این طرح را تهیه کرده اند.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *