پیش بینی طالع بین ها در مورد انتخابات امریکا

 

پیش بینی طالع بین ها در مورد انتخابات امریکا
 

روزنامۀ 8 صبح

میترا فرهمند


طالع بین های اسرایيلی و هندی که به پيش بينی برخی از رخدادهای جهانی شهرت دارند، درباره ی نتيجه انتخابات امريکا به رقابتی ناخواسته کشانده شده اند.
اکثر طالع بین های اسرایيلی که رخدادهايی مانند قتل اسحاق رابين، نخست وزير پيشين اين کشوردر نوامبر ۱۹۹۵ ، يا جنگ « سی و سه روزه با حزب الله لبنان» را پيش بينی کرده بودند، اتفاق نظر دارند که نتيجه ی انتخابات رياست جمهوری امريکا بلافاصله روشن نخواهد شد و اين ماجرا به يک بحران تبديل می شود وحتا ممکن است که کار به دادگاه بکشد.
طالع بین های اسرایيلی می گويند امور به سهولت پيش نخواهد رفت و اين گونه نيست که بامداد روز چهارشنبه، پنجم نوامبر، روشن شده باشد که کدام يک از دو نامزد، رهبر بعدی امريکا است.
اين طالع بین ها اتفاق نظر دارند که رخدادهايی کم سابقه دامنگير نتايج انتخابات خواهد شد و حتا اگر سناتور باراک اوباما به عنوان نامزد برنده اعلام شود، رسيدن به پيروزی برای وی دشوار خواهد بود.
تاريخ تولد باراک اوباما که روز چهارم اگوست ۱۹۶۱ است و او را متولد ماه «اسد با سمبول شير» نشان می دهد، می گويد هرچند که متولدين شير از تنگناها و تقلاهای شديد سال های اخير زندگی خود رها می شوند، اما از روی ساعت دقيق و محل تولد آقای اوباما که هونولولو در هاوايی است، و به ويژه نظر به وضع ستارگان برای سناتورجان مک کين و سارا پی لين، روزهای آسانی برای آقای اوباما پيش بينی نمی شود.
سناتور مک کين روز ۲۹ اگوست ۱۹۳۶ در «کوکو نولو» پايگاه نيروی دريايی امريکا در کانال پاناما که پدراش در آنجا خدمت نظامی می کرد، به دنيا آمد. نشانه ی ماه تولد او، «سنبله» يا» دوشيزه» (سنبله) است.
سارا پی لين نيز روز يازدهم فبروری ۱۹۶۴ در«سندپوينت» در ايالت آيداهو به دنيا آمد. نشانه ماه او، «دلو» يا «آب کش» است.
خانم ميريام بنيامينی، يکی از مشهورترين طالع بین های يهودی، که قتل اسحاق رابين و فجايع يازدهم سپتامبر امريکا را پيش بينی کرده و از اين فجايع در برنامه هايی در رسانه های اسرایيلی سخن گفته بود، چهار روز مانده به موعد انتخابات امريکا، می گويد بر عقيده خود پابرجا است که وضع برای آقای اوباما آسان نخواهد بود.
وی تازه ترين کتاب خود را نيز در ماه اکتوبر ۲۰۰۸ منتشرکرد که ازسوی آينده نگران علمی درهمايش علمی آنها مورد بررسی قرارگرفت.
خانم بنيامينی می گويد سارا پی لين آينده ای روشن دارد و در آينده امريکا، نقش مهمی ايفا خواهد کرد و اگر نه در حال حاضر، در آينده، ايفاگر وظايف مهم برای جامعه و سياست امريکا خواهد بود.
تمامی طالع بین های اسرایيلی می گويند امريکا با بحران تازه ای روبه رو می شود.
آنها در مورد نقش الکتروکالج ها، ابر رای ها، که رييس جمهوری امريکا را انتخاب می کنند، می گويند به رغم حضور آنها، ابهامات انتخابات فورا زدوده نخواهد شد.
در هر حال، اکثر قريب به اتفاق طالع بین های اسرایيلی معتقدند که به رغم عقب ماندن سناتور مک کين از رقيب اش، آن گونه که در نظرسنجی ها بازتاب می يابد، بخت او هنوز کم نيست.
طالع بین های اسرایيلی می گويند در اواخر ۲۰۰۹ و اوایل ۲۰۱۰، رهبر بعدی امريکا بايد تصميم های حياتی را در مورد کمک به اسرایيل اتخاذ کند، زيرا بحرانی نظامی و جدی را پيش بينی می کنند که ايران در طرف ديگر آن است و اين بحران می تواند به جنگ جهانی و حتا «ويرانی های دهشتناک» منجر شود.
فلاسفه يهود و طالع بينان مهم قرون گذشته، مانند «نوستر آداموس» نيز اين نظر را در طالع بينی های خود ارایه کرده اند.
اين در حالی است که طالع بین های هندی نيز که در جهان محبوبيت دارند، پيش بينی کرده اند که پيروزی آقای اوباما برای آنها قطعيت يافته است و او با تفاوت آرای فاحشی نسبت به رقيب خود، نخستين رييس جمهور رنگين پوستی خواهد بود که به کاخ سفيد راه می يابد.
هنگامی که در نظرسنجی های بين المللی از مردم هند پرسيده بودند که اگر می توانستند در انتخابات امريکا رای دهند، به کدام نامزد رای می دادند، از هر ده پرسش شونده، ۹ نفر سناتور اوباما را برگزيده بودند.
در هند، ميزان حمايت مردم از اوباما، مانند نظرسنجی مشابه در کنيا، زادگاه پدر مسلمان باراک اوباما بود.
هر چند، ۷۴ درصد يهوديان امريکا در نظرسنجی ها اعلام کرده اند که به سناتور اوباما رای خواهند داد و مانند تاريخ انتخابات امريکا، به حزب دموکرات وفادارند، اما در اسرایيل، اکثرمردم در چند نظرسنجی در روزهای اخير می گويند سناتور مک کين را ترجيح می دهند.
انتخاب آنها تنها بر اساس درنظرگرفتن منافع اسرایيل بيان شده است.
از آنها پرسيده شده بود که کدام نامزد، منافع اسرایيل را بهتر درک می‌کند؟ اين گزينش به دليل نظرات سناتور مک کين در مورد محمود احمدی نژاد و جمهوری اسلامی ايران بيان شده است.
رسانه های اسرایيلی می نويسند ممکن است که نظرات طالع بین های اسرایيلی و هندی متاثر از جامعه اطراف خود باشد. اما طالع بین های اسرایيلی اين موضوع را رد می کنند و می گويند تنها بر اساس نقشه ی ستارگان و تاثيرات حرکت ستاره ها، پيش بينی خود را بيان کرده اند.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *