متن کامل پیام ملا محمد عمر رهبر طالبان بمناسبت عید فطر

 

متن کامل پیام ملا محمد عمر رهبر طالبان بمناسبت عید فطر

 

شبکۀ اطلاع رسانی افغانستان

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله الذی أعز الإسلام والمسلمين، وأذل الشرك والمشركين، والصلاة والسلام على قائد المجاهدين، أشرف الأنبياء والمرسلين، وعلى آله وأصحابه، ومن اهتدى بهديه أجمعين، أما بعد:
الله جل جلاله می فرماید :{ قُلْ إِنَّ صَلاَتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي للَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ }الأنعام 162

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، وادا نمودن فریضه مقدس روزه ماه مبارک رمضان، به مجاهدین قهرمان، ملت متدین، وخانواده های شهدای مبارک سنگر اسلام، وبه همه امت اسلامی از صمیم قلب مبارک باد می گویم، امید است که الله جل جلاله همه عبادتها وقربانیهاي شما را قبول نموده، روزهای برادری ،پر صمیمیت ومحبت امت اسلامی را برمایان وشمایان به خوشحالي وآرامي، وبه کامیابی وسرفرازی در مقابل دشمن اشغالگر بگذارند، آمین.
در سنگرهای پر افتخار جهاد کارنامه ها وفتوحات تاریخي این سال شما هم برایتان مبارک باشد!
الله جل جلاله شهادتهای همه شهداء وتکالیف همه مجاهدین را در این راه مقدس وپاک قبول نماید، با استفاده از فرصت وبر اساس ضرورت وقت نقطه های ذیل را قابل تذکر می دانم:

1 ـبه ملت غیور ومجاهدین قهرمان اطمنان می دهم که به برکت قربانیها بی دریغ شما امروز پلانهای شوم استعمار جهانی برای اشغال افغانستان به نامرادی وناکامی انجامیده است، درهشت سال گذشته ایتلاف ناتو تحت رهبری نظامیان پنتاگون پالیسي ظالمانه ووحشیانهء را در افغانستان عملی کردند،آنها باور داشتند که به زور ونیرو ملت غیور افغانستان را تحت یوغ خویش در آورده آن را خواهند کنترول نمود، آنها در این راستا تابه اسلحهء کمیاوي همه تیکنالوژی پیشرفتهء خویش را استعمال نمودند، صدها مراکز تبلیغاتي را برای همین کاروزار استخدام نموده، وملیاردها دالر را بر میدیا مصرف کردند، تا باشد که قوت نظامي خویش را هوا داده باشد، وجانب مقابل را تحت تاثیر ورعب قرار داده وار خطا نماید، اما همه این کردنیهای ضد بشریت نتوانست که به آنها کدام دست آوردنی را داشته باشد، بلکی به مرور وقت وزمان حرکت مقاومت جهادی در مقابل اشغالگران شکل یک نیرو وقوت اسلامي وحرکت ملی را به خود گرفته و هنوز هم در آستانهء کامیابی در حرکت جریان دارد.
. بايد که اشغالگران تاریخ افغانستان را از تاخت وتاز اسکندر وچنگیز گرفته تا به امروز مطالعه نموده از آن درس عبرت بگیرند، واگر به تاریخ نگاه نمی نماید، نتیجه اشغال هشت سال گذشته خویش را به چشم سر مشاهده نمودند، آیا در این هشت سال چیزيرا کمایي کردند؟

اگر حدس وتخمین این سود وزیان را هم کرده نمی توانند، پس باید نتیجه گیري عمليات سه ماهه پیش خویش را که در هلمند آنرا بنام " خنجر " و " پنجهء پلنگ " براه انداختند بکنند، که کدام دست آورندیهای را داشت؟ آیا همین شکست وشرمساری تاریخی برایشان کفایت نمی کند؟
آگر ملتهای خویش را به اساس دو رویی میدیا واعلام خویش غافل نگاه داشته اند، حکومتهای شان از حقیقت بهتر آگاه هستند، که تلفات شان بکدام درجه ارتقا نموده، ومورال جنگي عساکر شان در کدام حالت قرار دارد، دشمن اگرهر چند نظامیان خویشرا زیات نماید باز هم نتیجه آنان در افغانستان شکست مطلق می باشد.

اعترافات منابع نظامی امریکا وناتو خصوصا اعترافات عساکر دستگیر شده ثابت کرده است که تلفات مالی وجانی اشغالگران به مرتبه ها از آنقدر که آنها آنرا می پذیرند بالاتر وزیادتر می باشد.
بهر حال پالیسی ها ییرا که آنها اختیار نموده به پیش می برند بحران فعلی را به درازا کشیده می تواند، ولیکن حل کرده نمی تواند، زيرا هجوم وموجودیت نیروهای خارجی در افغانستان حل مشکل نه، بلکه خودش یک معضله ومشکل بزرگ می باشد.
در ادارهء مزدور واجیر کابل فساد اداری، اختلاس، قاچاقبری مخدرات، وجود شبکه های مافیایی، سر زوری جنگ سالاران واز روی یک پلان طرحه شده تقویه نمودن مراکز فحاشي حصهء از همین معاهده های سازشی وجاه طلبی استعماری می باشد که ملت را به كام فقر وگرسنگی وبیکاری كشانيده، مجبور به فروش جگر گوشه هایشان نموده است.
علاوه بر همهء این فجایع بی شرمانهء اشغالگران یک شوخ چشمی دیگر آنها این است که همین اداره فاسد واجیر را بواسطه انتخابات مزور وتهی از حقیقت که از طرف اکثریت قاطع ملت رد شد بار دیگر بر همین ملت ناتوان ومظلوم تحمیل نمودند.
طبیعی است که این ملت قهرمان وفطرتا آزاد گاهی هم به پذیرفتن نتایج این انتخابات نامشروع وصرف بنام اماده نیست، بلکی باعث مشکلات دیگری هم خواهد شد.
از همین لحاظ نخستر از همه باید مسأله موجودیت نیروهای اشغالگران در کشور عزیز حل شده وافغانستان به حیث یک کشور آزاد در نقشه جهان تبارز نماید، زيرا اين گونه مشکلات داخلی افغانها حل شده می تواند، اما در صورت اشغال منافع ملی واسلامی تحت تاثیر منافع دیگران قرار گرفته و قربانی دسیسه های استعماری جهانیان می شود، هدف مایان دوباره آزادی کشور وقیام یک نظام عادلانهء اسلامی که مطابق خواسته های ملت مسلمان بوده، می باشد، برای رسیدن به این هدف به هر راه حل غور وتامل صورت گرفته می تواند، ومایان برای همین هدف همه راه های حل را باز گذاشته ایم، واین در صورت نتیجهء خواهد داد که کشور ما از قوتهای اشغالگران آزاد وخودمختار باشد.

2 ـ امارت اسلامی افغانستان می خواهد که پس از خارج شدن قوتهای خارجی همه فرزندان اصیل کشور در حکومت وحکومت سازی مشارکت داشته باشند، چونکه کارهای تعمیراتی، اقتصادی، سیاسی، تعلیمی، فرهنگی و… کشور بغیر از مشارکت افغانهای مخلص دانشمند، مسلکی ومجرب پیشرفت کرده نمی تواند.
خوشبختانه که عده زیادی از کدرهای مسلمان مسلکی ، مجرب، آزاد وخودمختار درد اخل کشور واز خارج کشور اشغال فعلی اشغالگران وهمچنان اداره ايکه در نتیجه آن بمیان آمده است نه پذیرفته ودر کشور خویش پیشتیبان یک حکومت مستقل، آزاد واسلامی هستند.
امارت اسلامی تحت سایه نظام اجتماعی عادلانه اسلام پس از خارج شدن اشغالگران پلانهای نافع، سودمند ودقیقی را در نظر دارد، که در آن تعمیر زیر بنای اقتصاد اجتماعی، پیشرفت وتوسعه تعلیم، اهتمام به صنعت کشور ورشد دادن به زراعت شامل می باشد.

3 ـ امارت اسلامی افغانستان بار دیگرکسانیرا که در ادارهء مزدور کابل فعالیت می نمایند، وبه موجودیت خویش بازوی استعمار جهانی را تقویه می کنند تنبیه می نماید که اضافتر از این از مخالفت با دین، کشور وملت خویش دست بر دارند، چونکه توسط شما " بازوهای افغانی " استعمار اجنبی قوت گرفته وبه اشغال کشور ما ادامه می دهد، این اشغالگران وحشی همه ارزشهای اسلامی مایان را زیر پا نموده، برای تبلیغ وترویج عیسویت تحت یک پلان منظم مصروف کار اند، منابع طبیعی مارا به یک ودیگر نام چور وچپاول نموده، کشور عزیز مارا متحمل قرضه های کمرشکن می سازد، امارت اسلامی برای هر کسیکه راه غدر وخیانت با ملت را ترک نماید راه امن وامان را بر رویش باز نگاه داشته است.
باید هر کس به یاد داشته باشد که انقلاب ملی واسلامی مایان در مقابل اشغالگران مانند یک سیلاب نیرومند وسرشار درپیشرفت وجریان قرار دارد، هر کسیکه در پیش این سیلاب از خود ایستاده گی نشان می دهد محوه شده از بین می رود.
مظالم، شکنجه ها، وحشتها، سازشها، ایتلافها، ارتشهای اجنبی وکرایی گاهی هم دم این حرکت سر مست جهادی را گرفته نمی تواند، پس خوبتر خواهد بود که در پهلوی ملت خویش به اساس مسولیت ایمانی وکسب نمودن افتخار تاریخی بایستند.
خصوصا مجاهدین سابقه که در رژیم مزدور بسر می برند باید برای اعاده حیثیت جهادی خویش در صف جهاد جاري منظم شده از صفهای کفار خارج شوند.

4 ـ امارت اسلامی در رابطه به اصلاح اجتماعی وذات بینی در چارچوب شریعت اسلامی بر تطورات ، تجدیدات سالم باور داشته، متوجه کوتاهی ها ونقصها می باشد، واز همین خاطر به همه مجاهدین خویش مراعات نمودن اصول ولوایح را توصیه نموده وآنان را بر عمل کردن به آن مکلف ساخته اند، تاهمه مجاهدین من حیث فرزندان مخلص این کشور در چار چوب شریعت اسلامی با در نظر گرفتن منافع اسلام وکشور مبارزهء جهادی خویش را به پیش ببرنند، تا مدافعین سنگر دین وآزادی، نماینده گان وترجمانان اصیل خواسته های اساسی ملت شوند، وامارت اسلامی تصفیهء صف خویش ومحاسبۀ آنرا وجیبهء حتمی ودایمی خویش می داند.
واینکه دشمن در میدان پیکار مواجه شکست است، وبعیدنخواهد بود که جامهای زهر تلخ شکست کامل را نوش جان نمایند، لهذا من حیث یک جد وجهد نهایی سعی می ورزند که در بین ملت به کاشتن تخم بی اتفاقی موفق شوند، وباین شکل شکست خویش را به فتح مبدل نمایند، ولیکن الحمد لله که دشمن در این سعی منافقانه هم باشکست مواجه است، چونکه ملت دلفریفته اسلام ووطن اتحاد ذات بینی وهمکاری با مجاهدین را فریضهء دینی خویش می پندارند، آزادی کشور عزیز را حق خویش پنداشته، وبه میدیای غرب به نظر لودسپیکر پنتاگون مینگرند، گاهی هم قربانی تبلیغات بی اساس آنها نخواهند شدند.
در پیشرفتهای بی مانند فعلی مجاهدین علاقه ملت ورغبت وهمکاریشان رول مهم واساسی را بازی می نماید، که الحمد لله همین محبت ورغبت روز بروز اضافتر می شود، بهمین خاطر مجاهدین هم باید هیچگاه خویشرا از ملت جدا تصور نه نمایند، حفاظت مال، سر وعزت مردم را بکنند، کسانیکه به نام مجاهد وبه دستور دشمنان بر مال ، سر وعزت ملت تجاوز می نمایند باید ازآن جلوگيري نمايند.
همچنان مجاهدین باید متوجه تربیت ملت باشند، تا باشد که آنها به اساس رغبت خویش در جهاد جاری اضافتر شرکت مالی وجانی بکنند، ملت غیور ما به لاف وگزاف سخنرانان نظامی دشمن فریب نمی خورند، قسمیکه قوماندان نظامی قوای بریتانوی می گوید که: " ما در افغانستان برای چهل سال آینده خواهیم ماند "باید متذکر شویم که مایان که در دور گذشته از سال 1839م تا به سال 1919م کاملا هشتاد سال با اشغالگران انگليس جنگیدیم ، وبالآخره آزادی را کسب نموده وانگليسها را شکست دادیم، امروز نسبت به دیروز حوصلهء زیادی داریم، تربیت نظامی وعسکری مایان خوبتر واسلحهء بهتری در دسترس ما قرار داشته، اماده گی یک جنگ طولانی را داشته وحالات منطقه هم بر نفع ما می باشد.
پس تا وقتیکه آزادی را کسب نه نموده باشیم بخاطر راندن همه اشغالگران به جهاد مقدس خویش ادامه خواهیم داد.
ما که در بیانیه های قبلی خویش از سرعت ووسعت بی مانند مقاومت آگاهی واطلاع داده بودیم صرف یک کوشش خالی وتبلیغاتی نبوده، بلکی همان سرعت ووسعت را همه در عمل مشاهده نمودند.
اکنزن یک بار دیگر آگاهی می دهیم که عملیات تهجومی آینده مایان با تکتیکهای جدید یکجا داخل یک مرحلهء می شود که نتیجه اش مرگ وتلفات بی نظیر ومسلسل دشمن خواهد بود. ان شاء الله تعالی.

5 ـ امارت اسلامی می خواهد که درفضاي احترام متقابل باهمه همسایه ها روابط نیک ومثبتی دا را باشد، وباهمه کشورها دروازهء همکاری دوجانبه، پیشرفت اقتصادی وهمسایه داری نیک را باز نماید، ما در مقابل استعمار به همه منطقه به نظر یک خانه مینگریم، ومی خواهیم که در آینده در صلح وثبات منطقه رول خویش را بازی نماییم، به همه کشورها اطمنان می دهیم که امارت اسلامی افغانستان به صفت یک نيروي مسول ومتعاهد قسمیکه به کشورهای دیگر اجازهء دراز نمودن دست ضرر را نمی دهد، خودشان هم به کسی دست ضرر را نخواهد دراز نمود.
باید متذکر شویم که ما قربانی رسنه های اطلاعاتی غلط دشمن شده ایم، چون در بین مایان وبعض از کشورهای دیگر فضاي شکوک را ایجاد نموده است، مارا به دروغ، مخالفین تعلیم وحقوق زن معرفی نموده است، ما را به این متهم ساخته اند که ما برای کشورهای جهان خطر هستیم.
امارت اسلامی می خواهد که با آماده ساختن شرایط مناسب همهء این اشتباهات را رفع نموده وبه آنها جواب مثبت بگوید.
امارت اسلامی ملتهای غرب را آگاه می سازد که گاهی هم باید به سخنهای اوباما که جنگ افغانستان را یک جنگ تحمیلی ومجبوریت می نامد فریب نخورند، غرب به این جنگ هیچ مجبوریتی ندارد، این جنگ برای مقاصد مرموز وبر اساس دلایل دروغین آغاز شده است، ضررش به همه بشریت سرایت می کند، که به سطح جهانی بحران اقتصادی، بی ثباتی، عدم اعتماد وزیر پا کردن اصول مسلم جهانی همه این نتیجهء همین پالیسی های نامعقول می باشد.
ملتهای غرب باید به گفته های منشی عمومی ناتو " راسموسن " وصد راعظم بریطانیا که می گویند " جنگ افغانستان جنگ دفاع از غرب است " فریب نه خورند.
این چنین گفتنی های بی اساس و فریب دهنده باید ذهنیت های شما را مشوش نسازد، این همه کوششهای فریب دهنده حکومتداران شما است که برای توجیه کردن همین جنگ ناروا، خلاف همه نورمها واصول بین المللی و تحمیل شده صورت می گیرد.
به اساس مقررات معاصر بین الدولی هیچ کشور جهان حق نه دارد که در امور داخلی کشور همسایهء خویش مداخله نماید، زمامداران مغرور کاخ سفید وهمکاران انگليسيی ایشان باید خویش را خوب بفهمانند که از هزارها کیلومتر فاصلهء دور مداخله ایشان برای کشورهای منطقه به هیچ صورت قابل قبول وقابل تحمل نیست، تحت شعار " جنگ بر ضد تروریزم " پلانهای شومیکه در منطقه به اساس خواسته های توسیعهء استعماری جریان دارد خلاف عدالت، صلح، آزادی، تقسیم مساویانهء وسایل، و ارزشهای بشری همه جهان می باشد، عملیکه نماینده گان اصیل آرمانهای ملت را به نامهاي گوناگون بدنام می سازد.
در اين رابطه باید همه بالخاصه کشورهای اسلامی، کشورهای نیرومند همسایهء ما ، وتحریک کشورهای بی طرف رول واحساس تاریخی خویش را ادا نمایند.

از همه امت اسلامی بویژه از تنظمیهای جهادی عالم اسلام امیدوارم که به دسایس دشمن هوشیار وبیدار بوده، اختلافات ذات بینی خویش را کنار گذاشته، برای آزادی ودفاع از امت مظلوم ومحکوم خویش یک مبارزه همهء جانبه ومشترک را آغاز نمایند.
در اخیر همه مسلمانان متدین را تذکر می دهم که در خورسندی های عید سعید فطر مانند خانواده های خویش بیوه ها، یتیمان ومادران شهداء را فراموش ننمایید، چونکه شهدای آنان کساني اند که براي قيام نظام اسلامی در مقابل بلاک کفری جانهای خویش را قربانی کردند، وهمچنان خانواده های قربانیان افغان اعم از کهن سالان ، جوانان، وزنان واطفالیکه قربانی بمباردمان کورکورانهء اشغالگران شده وبه شهادت رسیده که امروز دربین شما به نظر نمی رسند فراموش نه نمایید.
در اخیر یک بار دیگر عید سعید تان مبارک، وآزادی نصیب تان.
به امید آزادی کشور وتحکیم یک نظام کاملا اسلامی

والسلام
خادم اسلام امیر المومنین ملا محمد عمر مجاهد

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *