هشتم مارچ روز بین المللی زن — انجنير فضل احمد افغان

 

هشتم مارچ روز بین المللی زن

میگویند چوکفرازکعبه خیزد کجاماند مسلمانی

 

انجینیر فضل احمدافغان

کانادا. تاریخ 8 مارچ2010م.

 

قبل از اینکه به اصل مطلب بپردازم میخواهم توضیح  نمایم که مطلب از "کعبه " در عنوان  فوق مکه مکرمه و  یا  کعبه  شریف نیست بلکه مطلب از رهبری  کعبه  شریف میباشد  که  چندین  قرن  بعد از ظهور دین مبین اسلام  که اساس و بنیاد  آن نجات  بشریت از جهالت  و سوق  به انسانیت بود و  است  بخاطر منافع  شخصی از اصل هدایات ارزشمند اسلامی  عدول  نموده اند . و در نتیجه اعمال اسلامی  و یا غیر اسلامی آنها بحیث رهبران  گهواره  اسلام  بالای مسلمانان جهان تآثیر گذار است بنآء به همین خاطر گفته اند که "چو کفر از کعبه خیزد کجا ماند مسلمانی"

 حال به اصل مطلب که تجلیل  روز  زن است میپردازیم. در جهان امروزی بیش از یکصدو یکسال نمیشود  که برای ارج گذاشتن به مقام زن و تساوی حقوق بین زن و مرد یکروز به خصوصی که عبارت از هشت مارچ است  تعین  و تجلیل به عمل می آید اما در دین مقدس اسلام چهارده صد سال قبل در قرآن عظیم الشان برای بشریت در باره تساوی حقوق  زنان و مردان تآکید به  عمل آمده  و جنت را زیر پای  مادر که  یک زن است یاد نموده و همه پیغمبران یعنی حضرت ابراهیم (ع) حضرت موسی (ع) حضرت عیسی(ع) و آخرین پیغمبر فخر بشریت حضرت محمد (ع) زاده زنان اند و همچنان نوابغ  که جهان را  در قرنهای متمادی از نگاهء  ساینس و تکنالوجی های پیشرفته امروزی  که مورد استفاده بشریت قرار گرفته و میگیرد و جهان را دیگرگون ساخته همه زاده زنان اند.

همچنان روایت است که چهارده صد سال قبل با ظهور دین مبین اسلام برای اینکه برای بشریت درس داده شود که زن و مرد دارای حقوق مساوی اند در اولین  نماز جماعت که  به امامت  حضرت محمد (ص)  بود بی بی خدیجه و حضرت علی (ک ) پهلوی همدیگر بحیث مقتدیان قرار گرفته و نماز را ادا  کردند و نیز اگر به خلقت  بشریت  پیش برویم روایت است که بی بی حوا از قبرغه چپ آدم (ع)  یعنی از نزدیکترین قسمت به  قلب انسان خلق گردیده  که این خود  درسی  برای بشریت است  که  زن  نه  تنها  از پهلوی یک مرد  بلکه از مجاورت قلب انسان خلق گردیده  که این هم  تساوی  و قرابت و وصلت قلوب زن و مرد را ثابت میسازد.

حال  سوال  در اینجاست که اسلام چهارده صد سال قبل تساوی حقوق زن و مرد را اساس گذاشته و مشرکین صرف یکصدو یکسال  قبل تجلیل از تسا وی حقوق زن و مرد را رسمآ  آغاز نموده و پیشرفتهای غیر قابل تصور در تعمیل این  پدیده انسانی در کشور های غیر اسلامی  صورت گرفته  اما چرا در جوامع  اسلامی  برخلاف  هدایات  قرآنی و محمدی زن بحیث یک انسان دارای حقوق مساوی با مردان جایگاه پیداکرده نمیتواند.؟

اگر جواب چنین باشد که جوامع اسلامی آکثرآ بیسواد اند مفهوم و معنی  هدایات  قرآنی و احادیث محمدی  را نمیداند باز هم سوال پیدا میشود که.

در حالیکه  در قرآن عظیم الشان در چندین جای تآکید  بر آموختن علم شده و آموختن  علم فرض  بر بشریت گردیده و حضرت محمد(ص) نیز در احادیث مبارک شان بر آموزش علم تآکید فرموده اند  پس چرا بیشتری از مسلمانان به مقایسه غیر مسلمان بیسواد اند؟

و اگر دلیل بیسواد بودن مسلمین باشد. آیا کدام رهبر از کشورهای اسلامی خواهد بود که بیسواد و از هدایات قرآنی و محمدی بیخبر باشند که نتواند ملت خود را باسواد و اوامر الهی و محمدی را تطبیق نماید.؟

اگر قبول نمایم که رهبران کشور های اسلامی سواد  دارند اما عربی را  که  قرآن   عظیم الشان  به آن  نازل  گردیده نمیدانند پس در اینجا سوال پیدا میشود که رهبر عربستان سعودی و رهبران کشورهای دیگری عربی که لسان مادری شان عربی است و به تمام معنی مفهوم و معنی قرآن عظیم الشان و احادیث مبارک حضرت محمد (ص) را میدانند چرا در عملی نمودن آن که  دادن حقوق مساوی  زنها با مردان است و آموختن علم است اقدام  نمی نمایند.

و همچنان در حالیکه در مراسم حج همه زنان دوشادوش مردان غیر محرم مراسم حج را آدا مینمایند چرا بعد از ختم مراسم حج به زنا ن یکجا با مردان در مساجد حق اشتراک در نماز جماعت داده نمیشود.؟

امروز بعد از چهارده صد سال عربستان سعودی که مهد  و گهواره اسلام  است با  تطبیق اوامر خداوندی  و محمدی از حیث سواد و دانش علم و معرفت و همچنان در تعمیل تسوای حقوق زن  و مرد مطابق احکام شرعیه  در بلندترین سطح جهانی قرارمیداشت. اما برعکس ملت بدبخت و مظلوم عرب که در چنگال یک فامیل استفاده جو  و غلام اغیار قرار دارند از نگاهء سواد – دانش و تساوی حقوق زن و مرد درپائینترین سطح جهان قرار دارند. یعنی  زنان  مظلوم در خارج از منازل  در خریط  های سیاه و در منازل پشت دیوار ها  محروم  از همه نعمتهای  خداوندی  گردیده اند و مردانشان  خلاف هدایات  قرآنی و محمدی اعمال غیر اخلاقی  و غیر انسانی رابصورت غیر مسئولانه  انجام  میدهند و  رهبران که  در غلامی اغیار قرار دارند به تبانی باداران  خود  سعی میدارند  که ملتهای  کشورهای اسلامی  دیگر را با استفاده از نام و قدسیت مکه مکرمه  که  سالانه  ملیونها مسلمان  بنا بر وجیبه اسلامی  خود  برای ادای  حج  به آنجا میروند  نیز در تاریکی  بی علمی  قرار داده  و به سرنوشت شان بازی کنند یعنی  زنان را که  پنجاه  فیصد جوامع  شان را تشکیل  میدهند از آموختن تعلیم  و علوم مدنی محروم  و کمر رشد اقتصادی- اجتماعی – سیاسی  و نظامی کشور را بشکنند و نیز فامیلها قادر نشوند که  با عواید یکنفر مرد  صاحب خوشبختی شوند و مجبور به فساد اخلاقی واجتماعی شوند . در عربستان سعودی  که  یکی از سرمایه دار  ترین  کشورهای  جهان است  پلیس آن  که مسئول تطبیق قانون است اکثرآ از بیسواد پاکستانی-بنگلدیشی و یا مسلمان هندی اند یعنی زبان عربی و قوانین عربی را نمیدانند و زنان آکثرآ اجازه کار و تحصیل را در بیرون منازل با مردان ندارند و باید چون کنیزان در خدمت  مردان باشند. بهمین خاطر بزرگان گفته اند  که "چون کفر از کعبه خیزد کجا ماند مسلمانی" یعنی عربستان سعودی  که باید حامی و مسئول تطبیق دین مقدس اسلام  میبود از مسیر اصلی منحرف و دیگر کشورهای  مسلمان را نیز با مداخلات خود  مانع پیشرفتهای مدنی امروزی شده و میشوند. 

امروز در مادروطن عزیز ما اگر آقای حامد کرزی معنی قرآن عظیم الشان را به خوبی نمیداند علمای دین ما که خود را پروفیسور علوم دینی میدانند و لاف از جهاد میزدند و تا حال به آن افتخار میکنند چرا بر لبهایشان قفل زده شده و صدای خود را در باره اشغال-تجاوز جنسی ملا ئی شصت ساله بر دو خواهر مظلوم بلند نميکنند و از زنانيکه درهرات بنا بر مظالم  شوهرانشان خود را آتش میزنند و یا  در سن صغارت به عقد نکاه اشخاص مسن درآورده  میشوند  یا توسط  بمبهای  انتحاری با  برادران افغان و یا  دیگران  شهید و کشته  میشوند و یا بدون در نظرداشت و احترام به  قوانین و مراجع تطبیق قوانین زن در محضر عام با دره(شلاق) زدن توهین و تحقیر میشود دفاع نمیکنند.؟

 بلی جواب اینست که این پروفیسور ها وعلمای دین که تربیه شده عربستان سعودی و مصراند و فعلآ درکابل تشریف  دارند  دین  خود  را  فروخته  اند و خود  را بخاطر اعمال جنایتکارانه  دوره زعامت و قدرتشان به اشغالگران تسلیم و پناه برده اند و چون عربستان سعودی غلامی اغیار را قبول نموده اند و طبق دستور باداران  خود عمل میکنند  نه اسلام.

در اینجا میخواهم به عرض برسانم که تا مادروطن عزیز ما از قید اغیار آزاد نشود و ملت خود سرنوشت خود    را تعین نکند و پلان وسیع  و منظم  برای فرا گرفتن  تعلیم و تربیه سالم مطابق شرایط اجتماعی و احترام به دین مبین اسلام طرح نشود دور بینائی روشن را برای نسلهای امروزی و آینده فرزندان مادروطنم نمیبینم لهذا خواهش من از همه  خواهران  و  برادران هموطن اینست  که بیائید باهمد ست  اتحاد داده  و با یک مشت آهنین از طریق تفاهم  و مسالمت آمیز با جهان مادر وطن خود را آزاد  و قدمهای مترقی و پیشرفته را برای آینده درخشان  برادریم  که برای ابد  افتخار ملت افغان اعم از زن و مرد  باشد.

با استفاده از فرصت میخواهم این روز فرخنده زن را برای همه زنان فداکار و قهرمان افغان که در طول تاریخ  دوشا دوش  هموطنان خود در راه آزادی و حریت مادروطن خود  مبارزه نموده اند و امروز نیز برای احقاق حق  مشروع خود و بصورت کل افغانستان عزیز جدوجهد می نمایند از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض نمایم و میگویم که.     

" خانه بی زر باشد نه بی زن."

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *