محفل معرفت قرآن در ونکوور کانادا

 

محفل معرفت قرآن مجید توسط شاگردان مکتب سید جمال الدین افغان در ونکوور کانادا

 

امان معاشر خبرنگار آزاد

 

شاگردان مکتب سید جمال الدین افغان در شهر ونکوور کانادا به همکاری معلمین و اشتراک اعضای خانواده شان محفل شانداری را بنام "معرفت قرآن مجید" برگزار نمودند.

این محفل، بروز ششم مارچ سال روان در دایمند رستورانت واقع در شهرک برنابی، با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید توسط محترم شفیق الله پاچا، یکی از معلمین آن مکتب، آغاز گردید.

سپس، دو تن از شاگردان مکتب، یلـدا غوث و یوسف مجددی، ترجمۀ آیات تلاوت شده را به زبانهای فارسی وانگلیسی قرائت نمودند.

متعاقباً،شاگردان مکتب متذکره هریک: هدیه عالمی، شاگردان مکتب متذکره، مضمونی را تحت عنوان "شناخت با معرفت قرآن کریم"، سمیرا مضمونی را در رابطه به نزول قرآن شریف، الهام مجددی مضمونی را در رابطه به حالت و چگونگی پیغمبر در زمان وحی، فرحت انوری موضوعی را در مورد "حکمت نزول قرآن به حضرت محمد (ص)"، ماجده سیرت مطلبی راتحت عنوان "چرا قرآن کریم به تدریج نازل شده"، شبنم فیض و غزال انصاری در بارۀ جواب مردم به سوالات حضرت محمد (ص)، سلسله رحمانی حدیثی از پیغمبر رسول اکرم (ص)، اسمار کریمی مطلبی را تحت عنوان "نامها و اوصاف قرآن کریم"، دنیا عزیز مضمونی را تحت عنوان "تعریف قرآن شریف"، الیاس فیض مطلبی را در رابطه به "خصوصیات قرآن عظیم الشان"، نوید کاکر مطلبی از امام عزالی در بارۀ قرآن کریم، یلدا اعظم مطلبی را تحت عنوان صحت و ثابت بودن قرآن کریم، غزال فقیری حدیثی از رسول اکرم (ص)، یوسف مجددی داشتۀ خود را زیر نام "فضلیت قرائت قرآن کریم"، میکا احمدی مطلب دست داشته اش را در مورد ترتیب و تدوین قرآن شریف، آیبیک معاشر در رابطه به اولین چاپ قرآن مجید، محجوبه بدخش پارچه شعر انتخابی، و حامد غیاث مطلب تهیه نمودۀ خود را در مورد "قرآن کریم، قانون اساسی جهان اسلام است" به سمع اشتراک کنندگان رسانیدند که هر کدام با کف زدنها از طرف حاضرین استقبال گردیدند.

در ختم، اجرای برنامه های شاگردان محترمین: ایماق معلم و عبدالرب غیاث، مدیر مکتب "سیـّد جمال الدین افغان"، ضمن سپاسگذاری از محترم حاجی عبدالصبور خدایار که همیشه رستورانت خود را بطور رایگان بخاطر برگزاری چنین محافل در خدمت شاگردان میگذارد، از همکاری والدین در امر تربیه و آموزش اولاد های شان مطابق به شریعت غرای محمدی، سپاسگذاری نمودند.

همچنان محترم کریم قیومی، یکتن از والدین به نمایندگی از دیگران در رابطه صحبت نموده ازخدمات فی سبیل اللهِ معلمین محترم در امر آموزش و تربیۀ اسلامی، قدردانی نمودند.

در جریان پروگرام، برنامه های جالب و آموزشی از طرف محترم فیروز سکندری، یکتن از والدین به نمایش گذاشته شد که با علاقه مندی مورد توجه اشترک کنندگان قرار گرفت.

 محترم عبدالصبور خدایار که دو مصلی  در مرکز شهر ونکوور و ناحیۀ برنابی که محلۀ افغان نشین است در خدمت هموطنان گذاشته است در جواب سوال گفت! (من خوشختم  که  در خدمت دین وفرهنگی آبایی خود می باشم  از خداوند استدعا میکنم که همه هموطنان ما با راستی وایمانداری در اندیشۀ خدمت جهت بقای دین و فرهنگ ماباشند.

خداوند اجر آنرا برای بندگانش اعطا میکند.)

امان معاشر خبرنگار آزاد

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *