ستاره بوکس”مایک تایسن” از صحنه های مسابقات جهانی تا آرامش با قرآن

 

ستاره بوکس"مایک تایسن" از صحنه های مسابقات جهانی تا آرامش با قرآن کریم در سر زمین وحی

 

ارسالی: عبدالله عابد کابلی

منبع: سنى نيوز

 

پس از آنکه "مایک تایسن" جهان را با مسابقات پر هيجان خود به سر و صدا در آورده بود و مقام هاى قهرمانی را کسب نمود، اینک هزاران میل را پشت سر گذاشته و تلبیه گویان وارد سرزمین وحی گرديد تا مراسم عمره را ادا نموده و به نداى حق در سر زمینی گوش فرا دهد که 1400 سال قبل جبریل امین بر پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم آنرا نازل می نمود.

به گزارش خبرنگار سنی نیوز در مدینه منوره: وقتی ستاره و قهرمان جهانی بوکس وارد مدینۀ پیامبر اکرم صلى الله عليه وسلم شد از امکانات و تجهیزات و خدماتی که دولت عربستان سعودی بخاطر خدمت به حجاج و زایران سرزمین وحی آماده نموده است دیدار نمود و ساعاتی را در مسجد رسول اکرم صلی الله علیه وسلم بمنظور یادگیری و تلاوت قرآن کریم گزراند.

"تایسن" در مدت اقامت خود در مدینه منوره از دانشگاه اسلامی مدینه منوره که یکی از قله هاي شامخ علمی جهان اسلام  بشمار میرود دیدار نموده و با مدیر اين دانشگاه دکتر "محمد علی العقلا" ملاقات و گفتگو دوستانه نمود.

قرار است تایسن قهرمان در این سفر تاریخی که 10 روز طول خواهد کشید بمنظور ادای عمره راهی مکه مکرمه شود و با ائمه حرم مكي شریف و سایر مقامات ارشد ریاست امور حرمین شریفین دیدار و گفتگو نماید.

چنانکه قرار است پس از ادای عمره روانه شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی شود و با برخی از مقامات این کشور ملاقات نماید. پس از این ملاقات ها، تایسن از برخی آثار و معالم تاریخی و فرهنگی عربستان سعودی دیدار خواهد نمود.

این اولین دیدار تایسن ار عربستان سعودی است که توسط انجمن دعوت اسلامی کانادا و امیریکا برنامه ریزی شده است. این انجمن سالانه برنامه هایي را بمنظور دیدار مقامات بلند پایه و افراد مشهور و سرشناس هالیوود و ورزشکاران نخبه و اعضای پارلمان کشور های غربی آماده می نماید تا از مناطق تاریخی عربستان سعودی دیدار نمایند.

احساسات ستاره و قهرمان بوکس در سر زمین وحی:

"مایک تایسن" می گوید: " وقتی فهمیدم من در باغی از باغهای بهشت قرار دارم (ریاض الجنة) آرزو نمودم که هرگز این مکان مقدس را ترک نکنم، و از الله تعالى خواستم تا مرا از اهل این مکان طاهر و مقدس بگرداند". تایسن در جايی دیگر با شوخی گفت: "عموما کسانیکه با قهرمانان و مردمان سرشناس جهان علاقه دارند و میخواهند با آنها آشنا شوند، من خوشحالم که در میان دوستان و طرفداران خود در عربستان سعودی قرار دارم، اما خواهشم از آنها اينست بمن اجازه بدهند تا از عبادت در مشاعر مقدس و لحظات ایمانی و فراموش ناشدنی لذت ببرم"

"تایسن" همراه با رئیس انجمن دعوت اسلامی کانادا و سفیر صلح سازمان ملل متحد و دعوتگر معروف آقای "شهزاد محمد" بمنظور دیدار از دانشگاه اسلامی مدینه منوره و ملاقات با مدیر دانشگاه دکتر محمد العقلا به این دانشگاه رفت و پس از دیدار از ساحات دانشگاه اسلامی، با دانشجویان امریکايی که در این دانشگاه مشغول تحصیل اند ملاقات نمود.

قابل تذکر است که تعداد زیادی از دوستداران تایسن در اطراف هتلی که نزدیک به مسجد نبوی شریف است جمع شدند و ساعتها انتظار ماندند تا با تایسن دیدار نمایند و با وی عکسهای یادگاری بگیرند، اما حراست شدید نيروي امنيتي مانع اینکار شد، تایسن بخاطر استفاده از این لحظات ایمانی در جوار پیامبر صلی الله علیه وسلم چیفه ای را بر سر نموده و از هتل با شتاب بسوی مسجد نبوی روان شد، با آن هم  دوستداران این قهرمان پس از ادای نماز هنگامیکه بسوی هتل روان بود با وی ملاقات نمودند و عکسهای یادگاری با وی گرفتند.

از سوی دیگر رئیس انجمن دعوت اسلامی کانادا سفیر صلح سازمان ملل متحد آقای "شهزاد محمد" اظهار داشت: "ستاره بوکس و قهرمان جهانی آقای تایسن از حضورش در شهر پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم و مسجد نبوي شریف اظهار خوشحالی نموده و از اینکه به این مکان مقدس شرفیاب شده خود را خوش نصیب و سعادتمند احساس میکند".

وی افرود: "وقتی تایسن بر حضرت پیامبر اکرم صلى الله عليه و سلم سلام تقدیم می نمود اشک از چشمانش سرازير شد و بیش از نیم ساعت در كنار مرقد پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم ایستاد و دستانش را رو به قبله بسوی آسمان بلند نمود كه اين صحنه باعث حيرت همه شد".

وى در مورد احساس تایسن در ریاض الجنة افزود: "وقتی تایسن فهمید که وی در باغی از باغهای بهشت قرار دارد اشک از چشمانش سرزایر شده و از الله تعالى خواست تا وی را از اهل آن بگرداند".

تایسن اين فرصت كمياب را در همچو مکان مقدس غنيمت شمرده و ساعتها را در نماز خواندن، تلاوت قران کریم و دعا سپری نمود.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *