موج جدید اسلام‏گرایی در بین انگلیسی‏های بومی و سفیدپوست

 

موج جدید اسلام‏ گرایی در بین انگلیسی‏ های بومی و سفید پوست

 

 

برګرفته شده از: سایت وعده صادق

 

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ بعد از آنکه در سال 2001 ، شصت هزار نفر در انگلیس به اسلام مشرف شدند، اکنون تشرف به اسلام از مرز 100 هزار تن گذشته است. بیشتر تازه مسلمانان، زنان سفید پوست مسیحی می‏باشند. تمام این بانوان از حجاب بشدت حمایت می‏کنند، لیکن برخی از آنان به دلایل امنیتی در استفاده کامل از آن، با احتیاط برخورد می کنند .

در یک مصاحبه و سنجش افکار از 122 تازه مسلمان انگلیسی تبار که از میان پنج هزار تازه مسلمان سال گذشته انگلیسی انتخاب شده بودند و متوسط عمر آنان 27 سال بوده است، اکثر آنان اظهار داشتند بعد از تشرف به اسلام از سوی خانواده هایشان طرد و مورد نکوهش قرار گرفته اند.

 لیکن با گذشت زمان، دیدگاه خانواده هایشان مثبت شده است. این 122 تن که در میان آنان جوانان مرد و زن کاملا انگلیسی تبار و سفید پوست مشاهده می شوند، ریشه و انگیزه اصلی گرایش به اسلام را تعالیم انسان ساز اسلام اعلام کردند .این جوانان تازه مسلمان اظهار می‏دارند قبل از اسلام، زندگی بی‏هدفی داشتند لیکن اکنون به ماهیت و زندگی هدف دار جدید قدم نهاده اند.

 بعد از تشرف «لورن بوث» (خواهر همسر «تونی بلر» نخست وزیر سابق انگلیس) به اسلام، موج اسلام‏گرایی در میان خود انگلیسیهای بومی بشدت رو به گسترش است. واقعیت این است که اکنون اسلام به شدت در حال نفوذ در بطن زندگی مردم اروپا است و کسی نمی تواند مانع نفوذ این موج شود چرا که این موج اسلام گرایی ریشه در ارتباط فطری انسانها و اسلام و قرآن دارد.

اکنون قریب به 100 هزار تازه مسلمان انگلیسی سال نومسیحی را درحالی در کنار نزدیکان خود جشن می گیرند که دیدگاه جدیدی از حضرت عیسی مسیح(ع) پیدا کرده‏اند

افزایش دوبرابری سالانه مسلمانان در انگلیس

 در همین حال یك پژوهش در انگلیس حاكی از این است كه جمعیت مسلمانان انگلیس در ده سال گذشته سالانه دوبرابر افزایش پیدا كرده است. تعداد مسلمانان انگلیسی علی رغم اسلام‌هراسی جامعه غربی به صورت مداوم و بسیار وسیع در حال افزایش است.

 بنا بر این تحقیق، هر چند در جامعه انگلیس آمار دقیقی از تعداد مسلمانان به این دلیل كه تشخیص تغییرات بوجود آمده در دین افراد دشوار می‌نماید، نمی‌توان به‌دست آورد. اما پژوهشی كه توسط مؤسسه " فیث ماترز " انجام شده است نشان می‌دهد كه تعداد افرادی كه به دین اسلام گرایش یافته‌اند به صد هزار نفر می‌رسد و سالانه حدود 5 هزار نفر بر این تعداد افزوده می‌شود.

«فیاض موجهال»- مدیر مؤسسه پژوهشی فیث ماترز- می‌نویسد: برآورد دقیق از تعداد مسلمانان در جامعه انگلیس كار مشكلی است ولی ما با توجه به سرشماری‌های موجود، اطلاعات سازمان‌های محلی و اطلاعاتی كه از مساجد لندن به دست آمد به بهترین نتایج ممكن از لحاظ مطابقت با اصول علمی پژوهش رسیده‌ایم.

در پایان این گزارش تجربیات برخی افراد در مورد چگونگی اسلام آوردن خود نقل شده است. بسیاری از این افراد بعد از سفری كه به كشورهای اسلامی داشته‌اند به اسلام گرایش پیدا كرده و برخی دیگر، از دوستان مسلمان خود در دوران تحصیل متاثر شده‌اند.

 برای تماشای قسمتی از سخنرانی خانم لورن بوث در جمعی از مسلمانانلطفاً بر لینک زیر کلیک نمایید:

http://www.youtube.com/watch?v=MhG7xRkRcmw

 

———————————————————-

 

تعداد تازه مسلمانان بریتانیا دو برابر شده است

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع اینترنتی، به دنبال گسترش اقدامات خشونت‌آمیزی که عده‌ای ناآگاه به اسلام نسبت داده‌اند، مسلمانان بریتانیایی بیش از سایر جوامع دینی درگیر تحقیقات و بررسیهای پلیس، انتقاد و تجزیه و تحلیل قرار گرفتند، اما به رغم این تصویر منفی ارائه شده از اسلام، هزاران بریتانیایی هرساله مسلمان می شوند.

تخمین شمار تازهمسلمانانی که در بریتانیا زندگی می‌کنند همواره امر دشواری بوده است چرا که در اطلاعات آماری این کشور از افراد درباره تعلقات دینی که دارند و یا دینی که پدر و مادر آنها داشته‌اند سوال نمی‌شود. آمارهای گذشته تعداد تازه مسلمانان بریتانیایی را بین 14 تا 25 هزار نفر تخمین زده بود، اما یک تحقیق جدید از سوی یک سازمان تحقیقاتی بین دینی که با عنوان " موضوعات دین" فعالیت می‌کند نشان می‌دهد که رقم حقیقی تعداد بریتانیاییهایی که به اسلام مشرف شده‌اند به 100 هزار می رسد و به طور میانگین می‌توان گفت که سالانه 5 هزار نفر مسلمان می شوند.

با بهره‌گیری از آمار سال 2001 اسکاتلند به عنوان تنها تحقیقاتی که در آن پرسش دین زمان تولد و دین زمان انجام تحقیق مطرح شده ، محققان این را که چه سهمی از تازه مسلمانان میان قومیتهای مختلف قرار داشته و چه میزان میان بریتانیایی ها مورد بررسی قرار دادند.

در این تحقیقات آنها به این نتیجه رسیدند که در سال 2001 بریتانیاییهایی که به اسلام مشرف شده‌اند 60 هزار 699 نفر تخمین زده شده‌اند. محققان با بررسی مساجد لندن تعداد افرادی را که در طول یک سال مسلمان می‌شونددر پایتخت این کشور یک 12 ماه 1400 نفر عنوان کردند که با بررسی سراسر کشور این رقم به 5200 نفر در سال رسید.

این آمار در مقایسه با مطالعات انجام شده در آلمان و فرانسه قرار می‌گیرد که اعلام کردند در این کشورها سالانه 4 هزار نفر مسلمان می‌شوند.

فیاض مغول مدیر سازمان تحقیقاتی " موضوعات دین" تصدیق کرد که ارائه آمار موثق از تعداد افرادی که اسلام می آورند کار دشواری است. این گزارش بهترین آمار نزدیک به حقیقت را ارائه داده است.

وی در پاسخ به علل گرایش به اسلام گفت: بسیاری از مردم وقتی پیام حقیقی اسلام را دریابند به این دین علاقمند می‌شوند. در این میان واکنشهای مختلفی صورت می گیرد. عده ای شانه بالا انداخته و زندگی عادی خود را پی می‌گیرند اما برخی نیز به کشف حقیقت اسلام نائل شده و مسلمان می‌شوند.

عنایت بانگلاوالا بنیانگذار مرکز " مسلمانان برای بریتانیا" که ترویج‌کننده حضور فعال مسلمانان در جامعه بریتانیا است با اعلام اینکه این ارقام غیرمحتمل نیست گفت: یک نفر از هر 600 بریتانیایی از افرادی هستند که اسلام آورده‌اند. اسلام یک دین تبلیغی است و بسیاری از سازمانهای اسلامی به‌ویژه انجمنهای دانشجویی برنامه‌های موفق و ویژه‌ای برای رفع سوء‌باورها درباره این دین اجرا می‌کنند.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *