كشف نسخه اى از انجيل با 1500 سال قدامت با پيش بينى رسالت پيامبر اسلام — بخش فارسی سایت العربیه

 

كشف نسخه اى از انجيل با 1500 سال قدامت با پيش بينى رسالت پيامبر اسلام

 

دبى – اكرام اليعقوب

برگرفته شده از: بخش فارسی سایت العربیه

 

نسخه اى منحصر به فرد از انجيل در تركيه يافته شد كه به خط آرامى نوشته شده، حدوداً بيش از 15 قرن قدمت دارد و در آن پيشگويى حضرت عيسى مسيح (ع) در باره ى پيامبرى رسول اكرم حضرت محمد (ص) ديده مى شود.

اين ماجرا كه ذهن رهبرى واتيكان را نيز به خود مشغول كرده است، صحت ادعاى مسلمين را نشان مى دهد كه معتقدند بشارت ارسال رسول بعدى با ذكر نام از سوى مسيح به پيروانش داده شده است.

پاپ بنديكت شانزدهم رهبر كاتوليك هاى جهان دستور داده است كه موضوع اين كتاب پيگيرى و بررسى شود. آن طور كه روزنامه ى بريتانيايى ديلى تلگراف نوشته است كتاب مذكور 12 سال از انظار مخفى شده بود.

گوناى وزير فرهنگ و جهانگردى تركيه در اين باره گفته است: ارزش كتاب 22 ميليون دلار برآورد مى شود. زيرا نبوت پيامبر اسلام را پيش بينى كرده است. كليسا عمداً در سالهاى اخير آن را از ديده ها پنهان كرده است. زيرا مطلبى كه در آن آمده، تشابه عجيبى با آنچه كه در قرآن مجيد ذكر شده است دارد.

گفتنى است كه بنا بر اعتقاد مسلمين حضرت مسيح (ع) بشرى است كه نبايد در مفهوم "پدر، پسر وروح القدس" پرستيده شود. او به صليب كشيده نشده است و ظهور حضرت محمد (ص) را پيشگويى كرده و بشارت داده است.

حال اين نسخه از انجيل با عقيده ى مسلمانان تطابق دارد. زيرا در آن آمده است كه يك كاهن از مسيح مى پرسد: چه كسى بجاى تو مى آيد. و مسيح پاسخ می دهد: محمد نام مبارك اوست.

گوناى گفته است: واتيكان رسماً تقاضاى بررسى كتاب را داده است. اين كتاب هم اكنون در اختيار دولت تركيه است. در سال 2000 در نواحى نزديك به درياى مديترانه وجود داشته، در حفارى ها ديده شده و ظاهراً توسط يك باند قاچاق آثار باستانى به سرقت رفته و طى 12 سال گذشته ناپديد شده بود.

قرآن كريم در آيه 6 سوره الصف مى فرمايد: ((وَإِذْ قَالَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يَا بَنِي إِسْرَائِيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُم مُّصَدِّقاً لِّمَا بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْرَاةِ وَمُبَشِّراً بِرَسُولٍ يَأْتِي مِن بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جَاءهُم بِالْبَيِّنَاتِ قَالُوا هَذَا سِحْرٌ مُّبِينٌ)). "پس آنگاه عيسى بن مريم گفت اى بنى اسرائيل، من فرستاده ى خدا به سوى شمايم. آنچه از تورات پيش روى من است را تصديق مى كنم و به آمدن رسول بعد از خويش كه نامش احمد است بشارت مى دهم. اما وقتى با نشانه هاى آشكار آمد گفتند اين يك جادوى آشكار است".

كشيش احسان اوزبك به روزنامه ى تركى "زمان" در همين زمينه گفت: "اين نسخه از انجيل به يكى از پيروان سنت برنابا برمى گردد. زيرا در قرن پنجم يا ششم ميلادى نوشته شده است. برناتا در قرن اول ميلادى زيسته و يكى از فرستادگان عيسى مسيح (ع) بوده است".

عمر فاروق هرمان استاد الهيات و متافيزيك در مورد كتاب مذكور گفت: "بررسي علمى كتاببه ما كمك خواهد كرد كه عمر آن را دريابيم و بفهميم كه آيا توسط خود برنابا نوشته شده است يا يكى از پيروان او".

يادآور مى شود كه يك نسخه از كتاب مقدس كه به زبان سريانى نوشته شده است و به حضرت مسيح نسبت داده مى شود، با ارزش حدود 2.4 ميليون دولار، در تمايشگاه انسان شناسى آنكارا به نمايش گذاشته خواهد شد.

دولت آنكارا از چنين آثارى در موزه ها به شدت محافظت مى كند و آنها را از سرچشمه هاى مهم تمدن بشرى مى داند.

در نسخه ى بجاى مانده كه از پوست تهيه شده است، گزيده هايى از كتاب مقدس با آب طلا نوشته شده است. اوراق پوستى كتاب را بندهاى مخصوصى به هم پيوند مى دهد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *