در خواست تحقیقات مستقلانه در مورد وقائع 11 سپتمبر

 

در خواست تحقیقات مستقلانه در مورد وقائع 11 سپتمبر

 

آقای جیولیتو چیزا یکی از کار گردانان سینمائی و عضو پارلمان ایتالیا پیشنهاد تشکیل محکمه بین المللی را بخاطر تحقیق در وقائع 11 سپتمبر 2001 نموده است .

وی که در پهلوی تهیه فیلم درین راستا، کارگردانی نمایشنامه را درین باره  بنام " زیرو"=( صفر) نیز نموده، تحقیقات و نتیجه گیریهای حکومت امریکارا در مورد وقایع 11 سپتمبر زیر شک برده است.

 

آقای جیولیتو  در اوائل هفته جاری به برلین جهت نمایش فیلمش که تازه از تهیه آن فارغ گردیده است، سفری داشت. درین فیلم شخصیت های برجسته و آگاهی نظراتشان را پیرامون این واقعه ارائه داشته اند که با معلومات داده شده قبلی   که از سوی طرفهای رسمی قبلا داده شده است تفاوت دارد.

درین فیلم مستند افسران نیروی هوایی ، پیلوتان قوای نظامی ، مسئولین کنترول هوائی و فیزیکدانان برداشت های  خودرا اظهار نموده اند. گرداننده فیلم امیدوار است تا نمایش این فیلم عاملی باشد برای بررسی درتحقیقات رسمی که مملو از نقایص ميباشد.

 

جیولیتوچیزا میگوید: درین فیلم اعضایی از اداره  اف/ بی /آی  و سازمان  سی / آی / ای  در باره این قضیه صحبت نموده اند، اینها با قبول خطرات بزرگی ناشی از صحبت شان ، حاضر شدند تا درین مورد صحبت نمایند که من از ایشان بخاطر قبول این کار بزرگ ممنونم.

 چیزا اضافه میکند: اگر این افراد نمیبود این فیلم هم نمیبود . فیلم " زیرو" تا حال در فرانسه، بلجیم و ایتالیا  بروی پرده تلویزیونهای خصوصی و به پیمانه کمی بنمایش گذاشته شد اما در قسمت پخش آن در تلویزیونهای عمومی اروپا تاحال مؤفق نشده ام. فقط تلویزیون روسی وعده داده است که این فیلم را در یاد واره از هفتمین سالگرد این واقعه و آنهم در وقتی که مشاهدین زیاد تری بتوانند آنرا مشاهده نمایند بنمایش خواهد گذاشت.

 

چیزا که یکی از ژورنالیست های صاحب نام و محل احترام مردم در ایتالیا است در برلین اظهار داشت که : ایجاد محکمه خاصی جهت تحقیقات مستقلانه در وقایع 11 سپتمبر کاری است خیلی مفید. وی که در انستیوت گوته در آلمان هنگام نمایش فیلمش صحبت مینمود گفت: در صورتیکه اراده کافی درینباره موجود باشد شاید بنتایج مفیدی دست یابیم. او اضافه نمود: این حکومت امریکا است که با تأسف در هیاهوی اطلاعاتی مؤفق بوده واز آن بنفع خود استفاده برده است.

 

همچنان یکی از وزرای سابق آلمان " اندریاس فان پولوف" گفته است:

واقعات سپتمبر ضرورت به تحقیقات وسیعتری را دارد. او میگوید: حکومت امریکا برای فريب دادن مردم از پیوند میان صدام حسین و القاعده گفته بود، در حالیکه ثابت شد این کار عاری از حقیقت بود وحکومت امریکا این را خوب میدانست، چنانچه از وجود اسلحه کشتار جمعی در عراق نیز خبرداده بود و جنگی را بخاطر آن شروع کرد که یک میلیون فرد جانهای خودرا در آن از دست دادند و بلآخره روشن شد که این هم درست نبود. پس این حکومت امریکا است که دروغ را پیشه خود کرده و هنوزهم در عراق میجنگد.

 

منبع سایت خبری /  الجزیره . نت

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *