در مورد حادثه قندز هیچ نوع انتقادات را نمی پذیرم

 

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان: در مورد حادثه قندز هیچ نوع انتقادات را نمی پذیرم

 

برلینویسا

 

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هر گونه انتقاد از اردوی آلمان درمورد حملات هوایی اخیر در شمال افغانستان را که به کشته شدن 90 تن انجامید، غیر قابل قبول دانست.

این در حالی است که سایر جهانیان حادثه قندز را تقبیح و نکوهش کرده اند.

مرکل امروز سه شنبه در پارلمان آلمان در برلین گفت:” در پی تجربه های چند روز اخیر خود صراحتا می گویم که هیچ انتقاد داخلی یا خارجی در مورد حملات هوایی اخیر در افغانستان را نخواهم پذیرفت

با این حال، مرکل احتمال وقوع تلفات جانی به غیر نظامیان که با انتقادات عمومی بسیار نیز روبرو شده را محتمل دانست و گفت: ” دولت آلمان هر گونه قضاوت  غیرمنصفانه درباره این حملات را نخواهد پذیرفت

این در حالی است که آنگلا مرکل روز یکشنبه هدف انتقادهای احزاب مخالف بطور خاص شخص گریگوری گیز، رییس حزب چپ رادیکال در مورد عملکرد نیروهای نظامی این کشور در افغانستان قرار گرفت.

در همین حال، احزاب عمده مخالف دولت از جمله حزب  دموکرات مسیحی ، حزب سوسیال دموکرات به رهبری وزیر امور خارجه آلمان، فرانک والتر اشتاین مایر و حزب سبز، تهاجم هوایی اخیر در افغانستان را محور اصلی مبارزات انتخاباتی خود در مقابل آنگلا مرکل و دولت ائتلافی او قرار داده اند.

حزب اشتاین مایر تعیین تقسیم اوقات  خروج نیروهای آلمانی از افغانستان را خواستار شده و این در حالی است که مقامات حزب دموکرات مسیحی برلین بر ادامه حضور نیروهای نظامی این کشور به مدت پنج تا 10 سال دیگر تاکید دارند.

این در حالی است که آخرین نظرسنجی ها در آلمان  نشان می دهد که در حدود 60 فیصد مردم این کشور خواستارخروج هرچه سریعتر سربازان آلمانی از افغانستان  می باشند.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *