حامد کرزی سوگند وفاداری یاد کرد. — لامعه

 

 

حامد کرزی سوگند وفاداری یاد کرد.

 

 

گزارش : لامعه 19.11.2009

 

بلاخره مناقشات  طولانی  انتخابات  ریاست جمهوری افغانستان  پایان  یافت  و  محترم حامد کرزی  بتاریخ « 19.11.2009 »   مراسم تحلیف را با حضور داشت ده ها تن از مهمانان  و دیپلوماتهای ارشد از چهل کشور خارجی ،  بشمول «  آصف علی زرداری رئیس جمهوری پاکستان،  هیلاری کلنیتون  وزیر خارجه  آمریکا  و  تعدادی  از وزرای  خارجه کشور همسایه و منطقه »  در شهر کابل ، به جا آورد  .

محترم  کرزی بعد  از ادای سوگند وفاداری ، در جریان بیانیه خویش  به نکات  ذیل که نمونه از خط  مشی  حکومت آینده  آن را تشکیل  میداد !  اشاره  کرده ،  گفت :

ــ باید از مشکلات سالهای گذشته درس  بیاموزیم  تا بتوانیم  به آرزوهای مردم جواب مثبت دهیم .

ــ وزرای « متدین و متخصص » را  در کابینه  خود  شامل میکنم .

ــ مبارزه  با فساد  را با جدیت دنبال میکنم .

ــ از رقبای انتخاباتی  دعوت  میکنم  تا برای « ساختن افغانستان»  با من همکاری کنند.

ــ  فساد یک مشکل بزرگ برای افغانستان است !  ضرورت  است  تا برای جستجوی راه های ببرون رفت از آن  کنفرانس  در شهرکابل برگزار کرد.

ــ  آشتی ملی  و ختم  خشونتها را در افغانستان  رکن  اساسی  تلقی  کرد  ، بنآ  از  همه  مخالفین مسلح دولت  دعوت بعمل اورد   تا به  زندگی  صلح  آمیز رو آورند وهمچنان به این منظور تدویرعنقریب  « لویه جرگه » را مطرح  نمود.

ــ  نقش  نیروهای خارجی  در تامین امنیت  تمامیت ارضی  افغانستان  ضروری  است  و ضمنآ لازم است  تا نیروهای داخلی این کشور تقویت شوند.

ــ  مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر در صدر وظایف  قرار دارد ، ضمنآ  مقامات دولتی که در این عرصه  دخیل  باشند ، از وظایف شان سبکدوش میگردند .

قابل تذکر است که  جریان  مراسم  تحلیف و متن سخنرانیها ،  نشانه و امیدواری  آن  را میدهد که جامعه  جهانی در صدد  است تا به مناقشات افغانی خاتمه دهند .

 بنآ  ضرورت  است  تا محترم حامد کرزی  با معرفی  کابینه آینده  مجرب  که پاسخگوی خواستها درد های ملت افغان باشد و بتوانند صلح و آرامش را در وطن  تحقق بخشند  ، به پارلمان  معرفی  نماید  تا بعد از کسب رای اعتماد در تحقق  خط مش شان مشترکآ و دلسوزانه صرف برای درد  امراض  وطن  کار کنند.

ضمنآ ضرورت  مبرم  است  تا همه  منحیٍث  فرزندان  صالح  این وطن  با استفاده   از امکانات  موجود  جهانی ، بدون  هرگونه  تعلقات  صرف  برای  خیر و سعادت  دایمی  افغانستان  متحد و یکپارچه  شوند  ووطن را  از  تباهی  نجات  دهند .     « لامعه »  

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *