انتخابات قریب الوقوع ریاست جمهوری — انجنير فضل احمد افغان

 

 

انتخابات قریب الوقوع ریاست جمهوری

 

انجینیر فضل احمد افغان

برتش کولمبیا کانادا 22جون 2009م

 

 

وقتی در شرایط نا سازگارکنونی در مادروطن عزیز ما موضوع انتخابات ریاست جمهوری مطرح میشود به دو سوال عمده بر میخوریم و آن اینستکه.

اول:- اگر انتخابات صورت گیرد عواقب آن چه خواهد بود؟

دوم:- اگر انتخابات صورت نگیرد چه باید کرد؟

هموطنان نهایت عزیز میدانند که با گرم شدن مبارزات انتخاباتی بین چهل ویک کاندید سرو صدای مختلف و مغشوش کنندهء سوال بر انگیز به گوشها میرسد یعنی آقای اتمر وزیر داخله در راپور موءرخ 21جون فرمودند که از جمله 365 ولسوالی 11 ولوسوالی بکلی خارج کنترول دولت بوده و124 ولسوالی مورد تهدید جدی دشمنان دولت قرار دارند .همچنان در ولایت اورزگان اهالی ولایت بکلی بی خبری خود را از نامزدان کاندیدان ابراز و میگویند که در آن ولایت صرف از دو کاندید اطلاع دارند که آنها عبارت از آقای حامد کرزی و دومی آقای گل آقا شیرزی میباشد و نیز اعضاهء شورای ولایتی و اهالی میگویند وقتی ما دعوت به اجتماع میشویم از طرف مخالفین دولت تهدید به سر بریدن میگردیم و والی ولایت اورزگان آقای اسدالله همدم که چون دیگر والیان – قوماندانان و اکثر مامورین دولتی نماینده آقای کرزی است وضع ولایت را گل و گلزار نشانداده و میگوید که در ولایت بکلی امنیت است و کاندیدان با کمال اطمینان میتوانند فعالیتهای انتخاباتی خود را شروع نمایند. 

همچنان افشائی خیانتهای اورگانهای توذیع کارتهای انتخاباتی از طریق بنیاد نظارت بر انتخابات بتارخ 20جون به این معنی که.

 در ولایات مختلف  چندین کارت به چند اسم برای یک طفل و اطفال خورد سال دیگر داده شده که عکسهای اطفال  با کارتهای شان در تلویزون طلوع نشانداده شد ونیز اظهار داشتند که بسیار مردها بنام زنها کارتها اخذ نموده اند. وهمچنان خبری که طفل یکروزه و همچنان طفل که در سال آینده تولد میشود کارت رائی دهی گرفته اند به نشر رسیده.

از طرف دیگر جناب آقای کرزی- آقای اتمر وزیر داخله و کمیسون به اصطلاح مستقل انتخابات مکررآ با جدیت و قاطعیت تام حرف ممانعت از هر نوع مداخلات و یا طرفداری مامورین و منسوبین اورگانهای دولتی به نفع ویا ضد از کاندیدان را به زبا ن می آورند و اظهار میدارند در صورت تخطی به عاملین چه مامور دولت باشد ویا کاندید برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. در حالیکه همین حالا  والی صاحب بلخ آقای عطا محمد نور که از آقای کرزی مدال وزیر اکبرخان را گرفته با جرئت تام بدون جزئی ترین اعتنا به هدایات رئیس جمهور- وزیر داخله و یا کمیسون به اصطلاح مستقل انتخابات علنی پشتیبانی خود را از آقای عبدالله عبدلله اعلان  و با شعارها و عکسای مشترک به مبارزات انتخاباتی آغاز نموده اند و همچنان آقای وزیر آب و برق در هرات پشتیبانی خود را از عبدالله عبدالله اعلان داشته . از جانب دیگر والی ننگرهار آقای شیرزوی در ولایت ننگرهار از آقای کرزی پشتیبانی خود را اعلان و آقای عبدالرشید دوستم که پست بلند در وزارت دفاع دارد با آقای محقق که در ولسی جرگه عضوه است – آقای مصطفی ظاهر که رئیس محیط زیست است و جناب صبغت الله خان مجددی که رئیس مشرانو جرگه است حمایه و طرفداری خود را از آقای کرزی که جنایتکاران و ناقضین حقوق بشر را بدور خود جمع نموده اعلان کرده اند و برای موءفقیت آقای کرزی جدی مبارزه میکنند حال سوال اینست که.

آقای کرزی که از آغاز کانفرانس بن الی حال که به نیرنگها و فریبکاریها قوانین دولت را نقض و زیر پا نموده با وزیر داخله ورئیس کمسیون انتخابات که هردو دستنشانده خودش برای خودش فعالیت میکنند چطور میتوانند مانع تخطی ها و قانون شکنیها شوند؟

آیا آقای کرزی جرئت اخلاقی و وجدانی را خواهد داشت که بخاطر منافع ملی از منافع خود بگذرد؟

آیا جرئت خواهد داشت که با جناب عطا محمد نور و وزیر صاحب آب وبرق که از عبدالله عبدالله حمایه میکنند دست و پنجه نرم و مانع فعالیتهای شان به نفع عبدالله عبدالله شود ویا با عبدالله عبدالله برخورد قانونی طبق هدایات قانون انتخابات صورت گیرد؟

همچنان در این اواخر چندین بار از آقای بارک اوباما رئیس جمهور اضلاع متحده امریکا شنیده شده که امریکا نمیخواهد هیچ نوع مداخله در انتخابات افغانستان نماید واین حق ملت افغانستان است که کی را انتخاب مینمایند. اما برخلاف بتاریخ 21 جون از تلویزون طلوع نشانداده شد که آقای سفیر امریکا با کاندیدان ریاست جمهوری ملاقاتهای خود را بخاطر فهمیدن نظریات شان آغاز کرد و چند ملاقات شانرا بسیار مختصر در پرده تلویزون نشانداند. حال سوال من اینست که اگر امریکا واقعآ نمیخواهد در مبارزات انتخاباتی مداخله نماید پس چه ضرورت است که قبل از پایان انتخابات با کاندیدان ملاقات و از نظریات شان آگاهی حاصل نمایند؟

 نخیر امریکا هیچگاه در مسائیل افغانستان بی تفاوت مانده نمیتواند چه جمهوری خواه باشد ویا دیموکرات و هرگز نمیخواهند شخصی بقدرت برسد که نتنها مغایر سیاست امریکا عمل نکند بلکه باید برده و غلامشان باشد فی لهذا آقای سفیر در پایان ملاقاتها با فهمیدن نظریات کاندیدان راپور مفصلی خود را به اداره آقای بارک اوباما تقدیم و سپس اداره آقای بارک اوباما تصمیم نهای خود را در مورد کاندید مورد نظر خود و موءفقیت او اتخاذ و به مراجع و منابع مربوط هدایات لازمه صادر مینما ید. که در نتیجه بار دیگر در عوض زعیم ملی برای پنجسال آینده ملت مظلوم وبیچاره در زعامت نوکر اغیار قرار خواهد داشت و مادروطن عزیز ما را که از نیاکان آزاد به میراث برده ایم نه آزادی خواهد داشت و نه استقلال و نه توامیت ارضی یعنی به اصطلاح همان آش خواهد بود و همان کاسه که در هشت سال گذشته وحتی در سی سال گذشته داشتیم.خدایا از بد بدترش توبه. ویا بنا بر نبودن امنیت – خیانتها- دستبازیها و قانونشکنی های بیشرمانه و بیشتر در پروسه انتخابات قبل از انتخابات مراجع بین المللی را وادار خواهد ساخت تا برای حفظ حیثیت و آبروی خود مانع انتخابات شوند. که در این صورت ما باید به سوال دوم فوق الذکرجواب بدهیم یعنی.

اگر انتخابات صورت نگیرد چه باید کرد؟

هموطنان نهایت عزیز و گرامی لطفآ لطفآ حرکت کنید بیدار شوید نگذارید که دیگر اغیار-  جنایتکاران سی سال اخیر- تفنگداران – زرداران – زورداران و قاچاقبران با تعین زعیم آینده بالای سرنوشت ما تصمیم بگیرند. بیائید با آموزش از تاریخ  و عقل سلیم  بخاطر  محوه بیعدالتیها و مظالم- دفاع از نوامیس ملی –استقلال –آزادی مادروطن- حاکمیت قانون – برقراری عدالت اجتماعی سرتاسری- انکشاف علم و معرفت  کشوری – افغانستان شگوفان  و سربلند خود را از چنگال اغیار و جنایتکاران داخلی نجات داده و با عقیده واحد بحیث افغان  یکپارچه و واحد بدون در نظر داشت منافع شخصی صرف بخاطر خداوند(ج) و منافع اکثریت ملت شریف و مظلوم افغان جوامع بین المللی را قناعت بدهیم که به همکاری چند دانشمند با احساس با درد و وطندوست سه پیشنهاد مطرح شده قبلی یعنی پیشنهاد محترم داکتر صاحب وحید وحیدالله – پیشنهاد اینجانب تحت عنوان "پیشنهاد تغیر بنیادی در دولت افغانستان " و پیشنهاد اخیر جناب داکتر صاحب فاروق اعظم را با در نظرداشت شرایط کنونی و اینکه در شرایط نا امنیتی در سراسر افغانستان لویه جرگه عنعنوی  دایر شده نمیتواند تحت مطالعه و غور عمیق قرار داده  راهء  بیرون رفتی را که طرف قناعت ملت نجیب و باشهامت افغان و جوامع بین المللی باشد سراغ و در عمل پیاده نمایند. برای معلومات بیشتر هموطنان گرانقدر باید عرض شد که پیشنهادات متذکره فوق الذکر اینجانب قبلآ توسط جناب دانشمند محترم داکتر صاحب هاشمیان به اساس درخواست یک امریکائی به انگلیسی ترجمه و به مراجع بین المللی متذکره ضم مکتوب جداگانه ارسال گردیده و اینک جهت معلومات مزید خواننده گان این نبشه پیشنهادات خود را مکررآ نیز با ای میل خود ضمیمه میدارم و در صورت مشکل میتوانند آنرا در آرشیفهای ویب سایتهای وزین افغان جرمن آن لاین – آزمون ملی- آریائی و آزاد افغانستان  مطالعه و در مورد ابراز نظر فرمایند من شخصآ چنانکه در پیشنهاد خود عرض نموده ام یگانه راهء بیرون رفت از حالت فعلی برای نجات وطن  اعلان حالت اضطراری طبق هدایات قانون اساسی و ایجاد حکومت موءقت سه ماهه تحت ریاست شخصیت بیطرف – پاک و دانشمند برای حل بحران دامنگیر فعلی در مادر وطنما میباشد. ومن الله توفیق

                             خداوند متعال حافظ و نگهبان ملت و آزادی افغانستان عزیز باشد.          

        

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *