سرګرمی عساکر امریکا در افغانستان؛ مثله کردن اجساد و جمع آوری جمجمه ها — دوستداران وطن

 

سرګرمی عساکر امریکا در افغانستان؛

مثله کردن اجساد و جمع آوری جمجمه ها

برګرفته شده از: سایت محترم دوستداران وطن

يك روزنامه غربي در گزارشي ضمن اشاره به آخرين جنايات نظاميان آمريكا عليه غيرنظاميان افغان نوشت: قطعه قطعه كردن اندام، عكاسي از اجساد و جمع آوري جمجمه و استخوانهاي غيرنظاميان افغاني سرگرمي مورد علاقه سربازان آمريكايي است.
"واشنگتن پست" ديروز در گزارشي افشا كرد كه گروهي از نظاميان آمريكايي براي سرگرمي بعد از كشتن غيرنظاميان افغان، اندام آنها را قطعه قطعه مي‌كنند، از اجساد آنها عكس مي‌گيرند و به جمع‌آوري جمجمه و استخوانهاي كشته شدگان مي‌پردازند. اين روزنامه آمريكايي در ادامه مي‌نويسد: داستان كشتار غيرنظاميان زماني آغاز شد كه زمستان گذشته يك افغاني به يك سرباز آمريكايي نزديك شد و اين نظامي با فريب ديگران و پرتاب نارنجك به سوي زمين اعلام كرد كه مورد تهاجم طالبان قرار گرفته و سربازان مرد افغاني را به گلوله بستند.

در همين حال پدر يكي از نظاميان آمريكايي مي‌گويد: پس از آنكه پسرم داستان اولين كشتارش را به من توضيح مي‌داد، بارها سعي كردم كه به اردوی آمريكا در اين باره هشدار دهم تا جلوي چنين جناياتي گرفته شود.
همچنين اسناد منتشر شده از سوي اردوی آمريكا نشان مي‌دهد كه 12 نظامي اين كشور غيرنظاميان افغاني را براي سرگرمي خود كشته، جنازه آنها را قطعه قطعه مي‌كردند و انگشتان آنها را به عنوان يادگاري نزد خود نگاه مي‌داشته و از قربانيان عكس مي‌گرفتند.
براساس اسناد منتشر شده اردوی آمريكا، پنج آمريكايي به قتل غيرنظاميان افغاني و هفت فرد ديگر متهم به مشاركت در مخفي كاري قتل‌هاي صورت گرفته متهم هستند. تمام اين نظاميان در سالهاي 88 و 89 در نزديكي قندهار در جنوب افغانستان عمليات نظامي انجام مي‌دادند.
افشاي جنايات نظاميان آمريكايي در افغانستان سبب برافروخته شدن خشم و انزجار بیشتر ملت افغان از نيروهاي ناتو شده و اين گزارش در حالي منتشر مي‌شود كه وب سايت ويكي ليكس چندي پيش حقايقي را درباره جنگ افغانستان فاش كرد كه بزرگترين نشت اطلاعاتي تاريخ اردوی آمريكا نام گرفت.
در اين اسناد، گزارشهاي روزانه جنگ افغانستان 92 هزار و 201 مورد، گزارش داخلي درباره عملياتهاي اردوی آمريكا در افغانستان از سال 83 تا 88، همچنين تهديدهاي گزارش شده از سوي منابع اطلاعاتي، برنامه‌هاي نيروهاي ائتلاف، توضيحي از حملات دشمنان و بمبهاي جاده اي، گزارشهاي مربوط به ديدار با مقامات و سياستمداران محلي كه اغلب آنها محرمانه بوده‌اند وجود داشت.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *