ازدواج مرد با مرد بدون پرداخت مهر تهیه کننده: امین الدین سعیدی – سعید افغانی

 

ازدواج مرد با مرد بدون پرداخت مهر

 

تهیه کننده: امین الدین سعیدی – سعید افغانی

 

به ګزارش مشرق ( روزنامه آلمانی ) اعلان نمود که ( آقای گیدو وستروله  )وزیر خارجه کشور  آلمان با (آقای مایکل مرونز ) که قبلآ  همجنس باز بودند، مراسم  ازدواج رسمی خویش را نه در کلیسا بلکه در اداره شاروالی شهر بــن  طی مراسم اجرا و اعلام کردند .

روزنامه آلمانی( بیلد ) در شماره  ۱۷ ماه سپتمر ۲۰۱۰  خویش به عنوان درشت خبر این ازدواج را بنشر رسانید . در خبر آمده است: مراسم عروسی  در شهر بن با حضور ۲۰ تن  اعضای هر دو خانواده وشاروال شهر بن ( یورگن نیمچ  ) در مراسم  ایجاب وقبول نیز  حضور با هم رسانیده بودند .

همچنان دویچه وله، به نقل قول از نطاق  وزارت امور خارجه آلمان، این خبر را نشر کر د که  مراسم ثبت ازدواج در محیطی کاملاً خصوصی و تنها با حضور ۲۰ تن از مهمانان  اجراء و صورت گرفته است.

آقای ګیدو  وستروله  وزیر امور خارجه جمهوری آلمان  در حین عقد  (48 ساله) وآقای مایکل  مرونز  (43 ساله) عمر دارند . این هردو از سالهای ۲۰۰۴با هم  روابط نزدیک داشتند وهمجنس باز بودند  .

 

 

 

 

 

ازدواج مرد آلمانی با پشک:

همچنان مرد  آلمانی بنامی ( اووه ميتزشرليش  )  در شهر  درسندن آلمان   با پشګ خویش رسمآ عروسی نمود .

این مرد  ۳۹  سال عمر  داشته  وبحیث در یور در یکی از شرکت های پوست مشغول کار است .

از آنجا که در اداره شاروالی ( ثبت احوال )  فورمه ازداوج با حیوانات  تکمیل نکردیده است ، این مرد با پرداخت  مبلغ سه صد یورو  به هنرمند مشهور آلمانی بنام (  كريستين ماريا لوري) در خواست  نمود تا مراسم عقد ازدواج  را  بین او وپشګ اش بجاء آورده ونقش شاهد را ایفا نماید.


خبرنګاران میګویند که پشګ در برګزاری عقد ازدواج چند بار میو میو کرد، شاهد عقد ازدواج كريستين ماريا لوري  و سایر مهمانان حاضر در مراسم عروسی وعقد  ازدواج این میو میو ها را بحیث قبولی عقد از دواج  از سوی شک بحساب آوردند .

 

 

اما ازدواج در اسلام:

دین مقدس اسلام دینی است  كامل، جامع و در نهایت امر دین اسلام آخرين دين الهي وآسمانی در  روی زمین  میباشد .

وضع قوانین در دین مقدس اسلام  هماهنگ با آفرينش و فطرت بشري بوده، در همه عرضه های زندګی بخصوص  درمورد ازدواج قوانین ومقرارت ودساتیر واضح واشګار وبنیادی  دارد، وازدواج را  براي بناي خانواده و پديدآوردن هسته اصلي جامعه،  میداند.

دردین اسلام جسم انسان بالای انسان حق دارد. دین اسلام دین افراط و تفریط نیست. دین اسلام درمخالف صریح با رحبانیت مسیحی نیز است که در نتیجه انحرافات و تخلفات صریح در بین رهبران کاتولیک مسیحی مبنی بر تجاوز جنسی بر کودکان لکه سیاه ننګ و نام وحیثیت ادیان آسمانی شده است.

 

طبق ارشادات قرآن عظیم الشان، ازدواج وسيله اي براي توليد و بقاي نسل در انسان و حيوان تعریف ګردیه است :طوریکه پروردګار با عظمت ما ( در آیه ۱۱ شورای )میفرماید  «از خودتان براي شما جفت هايي قرار داد و از چارپايان (نيز) نر و ماده، بدين وسيله شما را بسيار مي گرداند.» همچنان در جاي ديگري مي فرمايد: «پروردگار، شما را از «نفس واحدي» آفريدو جفتش را نيز از او خلق كرد، و از آن دو، مردان و زنان بسياري را پراكنده ساخت». (سوره نساء آیه /۱) در آيه 72 نحل مي فرمايد: «از همسرانتان براي شما فرزندان و نوه ها قرار داد.»

قرآن عظیم الشان ، بقاي نسل انسان و اجتماع مدني را به ازدواج منوط مي داند و روي آوردن به زنا و لواط را نابود كننده راه بقاي نسل مي شمارد و مي فرمايد: «به زنا نزديك نشويد چرا كه آن همواره زشت و بدراهي است.» (سوره اسراء / آیه ۳۲ )، و در جاي ديگر خطاب به قوم لوط مي فرمايد كه: «آيا شما با مردها درمي آميزيد و راه (توالد و تناسل) را قطع مي كنيد.»( سوره عنكبوت / آیه ۲۹ ) زيرا با رواج راه هاي نامشروع، رغبت به نكاح كم مي شود؛ جاذبه اش از بين رفته، فقط بار تأمين مسكن و نفقه و به دنيا آوردن اولاد و تربيت آنان، باقي مي ماند؛ درنتيجه، آسان ترين راه هاي اشباع غرايز كه نامشروع است، رايج مي شود و هدف بقاي نسل، رنگ خویش مي بازد. 

ازدواج دردین مقدس  اسلام، بادرنظرداشت  سایر فواید ،که دارد بحیث عبادت بشمار رفته ، در مورد دین مقدس اسلام استدلال مینماید که ازدواج عبادتی است که انسان به واسطه آن به کمال انسانی دست می  یابد و نیم ایمان با ازدواج تکمیل میشود. در حکمت اسلام ازدواج نه تنها برای انسانها بلکه  ازدواج  برای سایر موجودت امری  ضروری  بشمار میرود .

پروردګار با عظمت ما میفرماید :« و من كل شيء خلقنا زوجين لعلكم تذكرون؛  و از هرچيزي دو نوع بيافريديم تا مگر متذكر حكمت خدا شويد»

ازدواج یکی از مؤکد ترین سنت  های پیامبران نیز  بشمار  رفته ، طوریکه  خداوند متعال میفرماید : « ولقد آرسلنا رسلآ من قبلک وجعلنا  لهم آزواجآ وذریة » ( رعد : ۳۸ ) «وما پیش از تو پیامبرانی  را فرستاده ایم وزنان  وفزندان بدیشان  داده ایم » اراده خداوند سبحانه  وتعالی چنان نبود  که جهان بحال خود  دوام  کند وهر وقتی که بخواهد  تعداد افراد ش را زیاد  شود بلکه غرایز را منظم  نموده  وبرای آنها قواعد وضع  کرده تا آدمیت انسان را حفظ وفضیلت ، طهارت وعفاف  را در او پرورش  دهد.

در دین مقدس اسلام ازدواج بطریق و روش اسلامی برای کسانیکه  توانایی  داشته باشند ، واجب است ، زیرا ازدواج باعث عفت ونګهداری نفس میشود .

ازدواج سنتی میباشد  که خداوند متعال  آنرا غرض سیر کشتی  زندګی  به طرف صلاح وفلاح تشری کرده .

ازدواج در اسلام  یک واجب اجتماعی است تا از انقراض نوع بشر  جلو ګیری  شود . ازدواج بهترین راه برای  ایجاد  عشق وعلاقه ومحبت در بین مردان وزنان  است .

ازدواج به مفهوم و فلسفه اسلامی آن در اسلام قرار داد است که برای طرفین عقد زن وشوهر حقوق ووجا ئب تعیین می کند  ورسالت هریک از زوج وزوجه را در فامیل ، خانواده  وجامعه  تعیین می کند.

رابطه وعلاقه  در بین زن وشوهر رابطه اطمینان وآرامش است ، در امر ازدواج قلبها  آرام  میګیرند ومهر  ومحبت به وجود می آید .

ابن عباس (رض ) میګوید : « عبادت انسان تکمیل  نمی شود  تا زمانیکه  ازدواج نکند ، هدف  ابن عباس  این است که وی ازدواج  را جز عبادت  ومکمل آن قرار داده است واګر به مفهوم  حکمت  وفلسفه  ازدواج هم دقت بعمل آید ، قلب انسان به اثر ازدواج وغلبه شهوت  آرام میشود وعبادت  هم جزء با قلب  فارغ وآرام  تکمیل  تکمیل  نخواهد شد.

ابن مسعود  می ګفت : « اګر تنها ده روز از عمرم باقی بماند دوست دارم ازدواج کنم  تا به حالت مجرد وعزب  به حضور پروردګار نرسم .

در حدیث متبرکه آمده است « یا معشر الشباب من استطاع منکم الباءة فلیتزوج فانه اغض للبصروأحصن للفرج ، ومن لم یستطع فعلیه بالصوم فانه له وجا ء » « ای ګروه جوانان   !

هر یکی از شما که قدرت  تامین مخارج ازدواج  را دارد  ومیتوانید هزینه آن را  تهیه کند  باید آزدواج کند ، چرا که ازدواج بهتر است برای کنترول چشم  وناموس را بهتر محفوظ میدارد ، اما کسی که نتواند  نفقه  ازدواج را تأمین  کند باید  روزه بګیرد چون  روزه  باعث ضعف وکم شدن  شهوت  وغریزه جنسی است . » ( بخاری ومسلم)

 

به فهم ، شناخت، ایمان و اعتقادم من ازدواج  به مفهوم ومحتوی اسلامی سبب صلاح و فلاح بشریت و انسان است. هر انحراف دیګر تحت مفهوم ازدواج نورمال نبوده و خلاف رموز طبیعی انسان ها میباشد.  پایان

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *