رحیل آزاد مردی از تبار آزادگان — صدای افغان

 

 

رحیل آزاد مردی از تبار آزادگان

 

 

با تأثر خبر سفر آزاد مرد؛ استاد محمد اکبر خان بدیار جاویدان را شنیدیم ، إنا لله و إنا الیه راجعون .

مرحوم استاد محمد اکبر خان یکی از ازاد مردانی بود که عمرش را در جبهه ؛ علم و معرفت ، و مبارزه آزاد مردان وطن در مقابل مزدور صفتان وطنی وارتش متجاوز روس سر افرازانه به پیش برد.

ان مرحوم که چراغ معرفت را پیشاپیش نوباوگان کشور بلند نگه میداشت و دانشش را در خدمت اموزش فرزندان وطن قرار داده بود زمانی که به دستور و زیر رهبری کریملین، فروخته شدگان افغانی دست به قتل و کشتار مردم در هرات زدند ، با تفنگ شکاری اش برضد ان فروخته شدگان و باداران شان قرار گرفت که روز 24 حوت 1357 یکی از حماسه افرین روزهای زندگی ان مرحومی را تشکیل میداد . بعد از ان هر زمانی که ضرورت به جبهه رویایی با دشمنان وطن میبود استاد محمد اکبر بلا درنگ ان ندا را لبیک میگفت و خود را در سنگر دفاع از ناموس وطن و مردمش قرار میداد، او در این راه تنها نرفت بلکه برادران ازاد مرد دیگر وی نیز یکی در دخمه های سیاه رژیم مزدور عقب میله های زندان قرار گرفت و برادر دیگرشان با خونش سنگر دفاع از وطن را اب داد تا درخت ازادگی پربار تر و قامت رساتر برجایش قرار گیرد.

مرحوم استاد محمد اکبر خان بعد از خروج قوای روس دوباره به پای تخته در مقابل اولادۀ وطنش قرار گرفت و انها را برای حراست از ارزش های وطن و شگوفایی کشور اماده میساخت ، چون وی را عقیده بر این بود که بعد از جهاد کوچک جهاد برزگ را در لابلای اوراق کتب و نوک قلم بمنظور اندیشه و دانش بهتر باید جستجو کرد، از همین رو تا اخرین حد توانایی اش این سنگر بزرگ را ترک نکرده و صدها و هزاران فرزند وطن را تربیه نمود تا اینکه مرض وی را دامنگیر شد و دیگر نتوانست ان وظیفه و رسالتش را به پیش ببرد.

استاد مرحوم بلاخره بروز سه شنبه 24 اپریل 2012 ( پنجم ثور سال 1391) به سن 64 سالگی روحش را تسلیم فرشتگان الهی نموده ، راحت رحمت حق را بخود پذیرا شد .

سفر اخروی این نیکو مرد را به برادر محترمشان آقای عـزیزی شاعر گرانمایه وطن ، فامیل گرامی مرحومی و تمام دوستانش تسلیت عرض نموده از خداوند بی نیاز برایشان جنات عالی و رحمت الهی را خواهانیم راهشان را پر جوش و خروش تمنا میداریم .

 

                                                                                                                                               صدای افغان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *