قــرآن ما از سوزانــدن نــیـــست — امین الدین سعیدی

 

قــرآن ما از سوزانــدن نــیـــست

 

 

﴿إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ. الآیه

«ما قرآن را نازل کرديم و همانا ما نگهدار آنيم – صدقه الله العظیم».

 

 

تتبع ونگارش :

امین الدین «  سعـیـدی- سعید افغانی »

مدیر مرکز مطالعات ستراتــیــژیکی افغان

ومسؤل مرکزفرهنگی د حق لاره- جرمنی

 

جای شک وتردیدی نیست که  قرآن کریم کتاب الله است ، واین قرآن  معجزه ، دليل و حجت رسول الله صلی الله علیه وسلم میباشد. پروردګار ما  این کتاب  را چراغي براي  انسانها قرار داده تا از هدايات ونور  مطلع شویم ، وپرتو  روشنی ونور  راه مستقيم  را از راه خطاء تشخیص دهیم .

 قران  عظیم یګانه کتابی است  الهی است، که  بطور نوشته و شفاهي نسل به  نسل بدون هيچ گونه تغيير و تبديل  بدسترس  ما انسانها قرار ګرفته است، وخود پروردګار ضمانت حفظ ونګهداری  آنرا کرده است . وتاکه انسان در کرهء خاکی زنده اند، این کتاب آسمانی ، احکام عالی و رهنمودهای رهایی بخش آن پابرجا خواهند بود.

الله تعالی  میفرماید :

﴿إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ. يعني: «ما قرآن را نازل کرديم و همانا ما نگهدار آنيم.
وباز میفرماید :  ﴿لاَ يَأْتِيهِ الْبَاطِلُ مِن بَيْنِ يَدَيْهِ وَلاَ مِنْ خَلْفِهِ.يعني: (هيچ گونه باطلي، نه از پيش رو و نه از پشت سر، به آن راه نمي‌يابد).

خواننده محترم !

با تأسف  طوریکه شما هم  اطلاع دارید یکی از مقامات بلند پایه  کليسا در شهر جکسون ویل در ایالات فلوریدا ایالات متحده  امریکا ،در ماه مبارک  رمضان که یکی از ماه مقدس برای پیروان همه  ادیان ابراهیمی  بشمار  میرود با وقاحت وخباثت اعلام داشت: روز یازده سپتمبر باید به  « روز جهاني سوزاندن قرآن» مسمی ګردد .
این روحانی خبیث  «تيري جونز» نام داشته و خطیب  کليساي «مرکز ارتباطات جهاني اليمامه» درايالت فلوريداي آمريکا و نويسنده کتاب «اسلام از شيطان است»،میباشد ، وی طی نطقی  از پيروان خود خواسته است تا با آنچه که بزعم خود آن را «شر اسلام» ناميده مقابله کنند.
این کشیش  در کليسا  خود بمناسبت تجلیل از عید میلاد مسیح  شعار ها  توهين آميزرا بر روي ديوارهاي کليسا  خویش نوشته است .
کشیش های اين کليسا متفق القول اعلام داشته اند که هدف از نوشتن این شعار ها، بر در ودیوار کلیسا  رساندن پيام اسلام ستيزي به پيروان خود به هرشيوه ممکن است).
خواننده محترم  !

این بیچارها خبرندارند که حافظ این کتاب انسان نبوده بلکه خود  پروردګارذوالجلال و الاکرام و قادر ضمانت حفظ  این کتاب را بردوش خود ګرفته است .

 

زمانیکه از تصمیم کشیش ( تیری جونز ) مطلع شد م ومیخواستم مطالبی  را در مورد عظمت ومعجزه قرآن بنویسم داستا ن اصحاب فیل ، داستان ( ابرهه ) مسیحی  که در سال ( ۵۷۰-  ۵۷۱ ) میلا دی ، با قوای ۶۰ هزار نفری مجهز با فیل ها وساز وبرګ نظامی برای فتح مکه وتخریب کعبه  براه افتاد  به یادم آمد .

طوریکه مؤرخین مینویسند زمانیکه  قوای نظامی وحربی  ابرهه  به منطقه ( المغمس  ) رسید ، ګروه سواره  را غرض تسلیمی  مردم  به مکه فرستادند، و طی نامه ای  به اهالی مکه خطاب نموده اعلام  داشتند :

( من قصد جنګ با اهالی مکه را ندارم ، آمده ام تا فقط کعبه را ویران کنم ، اګر با این خواهش من موافق هستید ، نمایند ه خویش راغرض مذاکره وجرګه نزدم  ارسال نماید .)

در این میان مردم مکه بعد از مطاله نامه تهدید آمیز ابرهه سردار مکه عبد المطلب را به منظور مذاکره  نزد  ابرهه میفرستند .

میګویند عبد المطب مرد قوی هیکل ، دارای ریش مبارک ، مرد چهار  شانه ، وروی نورانی وجذابی داشت .

همینکه عبد المطلب به نزد ابراهه آمد ، ابرهه  از دیدن اوسخت  تحت تــأثیرش قرار ګرفت. میګویند ابرهه بخاطر احترام او از تاخت خود پایین آمد وروی زمین ونزدیک او نشست.

بعد از عرض سلام ابرهه سر  صحبت را با عبد المطلب آغاز کرد وعزم خویش را  که ویرانی وتخریب کعبه است با عبد المطلب در میان ګذاشت .

عبد المطلب صحبت های ابراهه  را با دقت تام ګوش میګرد ، ودر جریان صحبت هیچ ابراز نظر نمیکرد وچیزی نمی ګفت :

در ختم صحبت ابراهه روی بطرف عبد المطلب  نموده ګفت : اګر شما خواهش از من داشته باشید  میتوانید بګوید :

عبد المطلب  به تر جمان ابراهه ګفت : ( سربازان ولشکریان تو دوصد دانه شتر مرا به غارت برده اند ، به ایشان هدایت فرماید تا آن را دوباره  بمن مسترد نمایند ) .

ابراهه از این درخواست  عبد المطلب سخت در تعجب افتاد به مترجم ګفت : به عبد المطلب بګوید :

( هنګامی که شما را دیدم عظمتی از تو در دلم بوجود آمد ، ولی شنیدن صحبت شما در مورد مطالبه اموالت از وقارت  نزدم کاست،  عجب است که در استرداد  شتر هایت اصرار  داری، ولی در باره کعبه  که محل عبادت شما، محل عبادت  ابا واجداد تا ن بود ، ومن حالا برای تخریب وویرانی اش کمر بسته ام مطلقآ حرفی بزبا ن نمی آوری  !! )

عبد المطلب در جواب  ابرهه ګفت : ( انا رب الابل وان للبیت ربآ سیمنعه ! ) ( من مالک شتر های خود هستم ومطالبه استرداد  دوباره  آنرا از شما دارم ، این معبد وعبادت ګاه واین خانه مالک  دیګری دارد که خود از آن حفاظت خواهد کرد. )

 

واقعآ همانطور هم شد که  زمانیکه لشکریان ابراهه به  منطقه منی ومزدلفه میرسند، ابابـیـل ها بر سپاه  ابراهه حمله ور  شدند . ( تر میهم بحجاره من سجیل ) به پرتاب سنګ های ، برلشکر متجاوز ابراهه آغاز مینمایند ، واین لشکر ۶۰ هزار نفری ابراهه را  به شکست ورسوای مواجه ساخته، وخانه کعبه را  از تخریب وویرانی نجات میدهند .

امروز یکبار دیګر انسانهای ابراهه مانند از جمله  «تيري جونز» کشیش   کليساي شهر فلوریدا ایالات متحده  متحده، در جهان متمدن ما  به ببریت پناه میبرد ومانند لشکریان ابراهه ، به تخریب واهانت به قران وحتی سوختاندن آن  اقدام مینمایند .

مګر «تيري جونز» کشیش   کليساي نمیداند که این کتاب رب دارد که حافظ ونګبهان  این کتاب میباشد ، همانطوریکه ابرهه شرمنده وسرنکون شد ، تیری جونز ،همکاران وموایدن شان   هم به اهداف شوم خویش دست نخواهند یافت .

این اهانت شما در برابر  کتابی است که یکهزارو چارصد  سال  قبل انقلاب و تحول بس بزرګ را  در  عالم بشریت پر با نمود ، با تمام قوت وحقانیت خدمت شما وسایر عالم بشریت بعرض میرسانم که :

نور این کتاب چنان با قوت صلابت وبا عظمت است که تا بشر   زنده است  کسی توانمندی  آنرا ندارد که نور آن به  خاموش نماید .

 

 

 قران عظیم الشان  مشعلى است كه خاموش نمى شود و چراغيست كه روشنى آن فرو نمى نشيند،

قرآن كتابيست كه حق و باطل را از هم جدا مى كند ، شك و ترديد را از اذهان دور مى سازد، خواندن و شنيدن آن قلب را صيقل و جلا ء مى هد، اطمينان و آرامش  را به انسان به ارمغان می اورد .

قرآن کتاب رهنمای وچراغ بشریت است ودر  زندگی ما نقش حیاتی  واساسی  دارد.

قرآن  کتابی  نیست که فقط برای هدایت  انسانها که  یکهزار چاصد سال قبل می  زیستند نازل ګردیده باشد، بلکه قرآن کتابی است برای بشریت ودر طول  تاریخ  بشریت تا اینکه بشریت زنده  است قرآن مورد  رهنمایی ایشان میباشد .

 

انسان  زمانی میتواند به ترقی  اصلی وواقعی   دست یابد ،که به هدایات قرانی ګوش فرا دهد.

انسان  زمانی میتواند به سعادت  اصلی وابدی  دست یابد که  به قرآن کریم و دساتیر آن مراجعه می نمائید.

ای مسلمانان  به یاد  داشته  باشید !

 که تجربه زندګی  نشان داده است که هر کسیکه در راه  قرآن  باشد وبا قرآن دوست باشد، آن را بخواهد وبرای آن  ارزش واحترام  قائل باشد ، مطمین باشید  که جواب اعتماد قرآن را بدست خواهید آورد.

قرآن انسان را در زندګی  تنها نمی گذارد ، قرآن کتابی است که انسان را در غم وشادی همراهی میکند .

 

به یاد داشته باشید که قرآن دوست نیمه راه نیست کتابی است که انسانها را به عبادت همراه با روحیه ونشاط وشادی دعوت می نماید.

اگردوست انسان قرآن باشدحتماً طرفدار این دوستی خداست وچه کسی قوی تر ومطمئن تر از پروردګا است؟ وچه کسی قوی تر ومطمئن تر از الله  در حمایت از کسی است ؟

سراسر این کتاب وعظ ونصحیت وپر از  کلام شیرین واحترام به مقام والای انسان است.

عمل به دساتیر ،این کتاب   نه تنها  موجب  وحدت ویکپارچگی مسلمانان رافراهم می  سازد ، بلکه اعتماد کلیه انسانهای روی زمین را درخواست می نماید.

قرآن به عنوان تکیه گاه مسلمانان جهان وعامل اتحاد در وحدت مسلمانان  بشمار میرود . این کتاب آسمانی نقطه قوت مسلمانان ونقطه ضعف وخار چشم دشمنان اسلام ومسلمانان بوده وخواهد بود.

ما به این معتقدیم که پیروان ادیان ابراهیمی مشترکات دارند که به پیروی ازآن بشریت را نجات داده به صلاح و فلاح رهنمایی خیر نمایند.

پرودګارا!

 ما را توفیق اعطا فرما تا در راه خیر، صلاح و فلاح بشریت متحدانه برای خیر و رفا بشریت کارو تلاش خیرخواهانه بداریم.

پروردګارا  !

قرآن را پنا ه ګاه  ما انسانها  قرار ده ومارا  از قوت  وصلابت قرآن برخوردار نما، وبما توفیق نصیب نما تا در راه قرآن زندګی خویش  راپیش ببریم .

پروردګارا !

ما قرآن را با تو سپردیم همانطوریکه که کعبه را  از شر  ابراهه نجات دادی ، قرآڼ ما  را ازشر صلبیون نجات ده ومتجاوزین ومعندین  قرآن رامانند  ابراهه ولشکریان آن ناکام ورسوا نما.

پروردګارا  !

ما جز تو کسی را نداریم که به او پناه بریم واستمداد وکمک جوئیم .پس از در دفع شرارت های شیطانی پناه میجویم .

 

 

پروردګارا!

 آنهای که بشریت را عوض تفاهم و همکاری خیراندیشان جهان، به جنګ تمدن ها و تباهی بشریت میکشاند به قهر و غضب خویش مبتلا و بشریت را از شر ایشان نجات ده!

امین یارب العالمین

 

نام مقاله  قـــرآن ما از سوزانــدن نــیـــست

تتبع ونگارش :امین الدین «  سعـیـدی- سعید افغانی »

مدیر مرکز مطالعات ستراتــیــژیکی افغان

ومسؤل مرکزفرهنگی د حق لاره- جرمنی

ادرس   :

saidafghani@hotmail.com

 

 

One thought on “قــرآن ما از سوزانــدن نــیـــست — امین الدین سعیدی

  • سلام برادر من ازتفسیر احمد اشد نیاز دارم ادرس شمادرکجا است من در افغانستان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *