سخنگوی کاخ سفيد: احتمال دارد سفر کرزی به واشنگتن لغو شود

 

سخنگوی کاخ سفيد: احتمال دارد سفر کرزی به واشنگتن لغو شود

 

خبرگزاری صدای افغان (آوا)

 

سخنگوي رياست جمهوري آمريکا گفته است، مقامهاي کشورش تماس تلفني با "حامد کرزي" رييس جمهور افغانستان نداشته و اگر وي مطالب ضد خارجي خود را تکرار کند، امکان دارد دعوتش به کاخ سفيد لغو شود. 

"باراک اوباما" رييس جمهوري آمريکا در سفر مخفيانه اي که به افغانستان داشت از کرزي دعوت کرد تا  ماه آینده میلادی براي ديدار با او به کاخ سفيد برود.
"رابرت گيبس" سخنگوي رييس جمهوري آمريکا روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: آن ديدار هنوز هم در برنامه است ولي ما قطعا مطالبي را که رييس جمهور افغانستان پس از اين بيان مي کند و يا به تکرار کردنشان ادامه مي دهد، ارزيابي مي کنيم تا ببينيم آيا سازنده است که ديداري داشته باشيم.
به گزارش ایرنا، از سوي ديگر وزارت خارجه آمريکا روز سه شنبه ادعاي نماينده ارشد سابق سازمان ملل مبني بر اينکه کرزي از ثبات عقلاني برخوردار نيست و امکان دارد مواد مخدر استعمال کند, رد کرد.
معاون سابق نيروهاي سازمان ملل در افغانستان گفت: گزارشاتي مبني بر مطلب فوق در خصوص کرزي وجود دارد ولي حقيقت اين است که وي گاهي اوقات بسيار حساس مي شود.
رئیس جمهورکرزي اخيرا در دیدار نمایندگان پارلمان گفته است اگر دولت آمريکا و غربي به فشارها بر او ادامه دهند, وي ممکن است حتي به طالبان بپيوندد.
وي همچنين نماينده وقت سازمان ملل و برخي کشورهاي غربي را به تلاش براي تقلب در انتخابات ریاست جمهورمتهم کرد.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *