بالا گرفتن انتقادات از شكنجه تاجر افغان در امارات

 

بالا گرفتن انتقادات از شكنجه تاجر افغان در امارات

 

منبع : خبرگزاری صدای افغان (آوا)

 

انتشار تصاویری از شكنجه یك تاجر افغان در امارات، خشم مردم این کشور و همچنین اعضای كنگره آمریكا را سبب شده است.

انتشار این تصاویر که باعث خشم مردم امارات و همچنین اعضای كنگره آمریكا شده ممكن است بر اجرای قرارداد همكاری اتمی دو كشور تاثیر منفی بگذارد.
شماره
امروز روزنامه آمریكایی نیویورك تایمز در اینترنت، با بیان اینكه این تصویرها قرارداد آمریكا با امارات را پیچیده می كند نوشت: تصویر شكنجه این تاجر غله، اتهام های دیگری در خصوص نقض حقوق بشر در این كشور كه به داشتن آسمانخراش ها و اقتصاد جهانی مشهور است، مطرح كرد.
نمایندگان كنگره
كه از دیدن این تصاویر خشمگین شده اند، می گویند این تصاویر ممكن است بر احتمال تعلیق توافقنامه همكاری اتمی آمریكا و امارات بیفزاید.
این
جنجال در زمان حساسی مطرح می شود كه امارات، چند ماهی است كه به علت كاهش شدید قیمت املاك و سركوب رسانه های خبری خارجی در این كشور، شرایط وخیمی دارد.
پایگاه های اینترنتی كه لینك تصویر این شكنجه را دارند، برخلاف سیاست های امارات، در این كشور فیلتر شده اند
.
هیچ رسانه خبری داخلی تا زمانی كه دولت ابوظبی، بیانیه كوتاهی را روز چهارشنبه منتشر كرد خبری درباره آن پخش نكرد
.
نیویورك
تایمز با اشاره به افزایش خشم شهروندان امارات از اقدام عضو خاندان سلطنتی، به نقل از كریستوفر دیویدسون، صاحبنظر درباره امارات نوشت: اماراتی ها سرمایه سیاسی زیادی در خصوص این قرارداد هسته ای هزینه كرده اند، از این رو مجبور هستند آن را به پیش ببرند.
با این وجود ممكن
است برای دستیابی به این هدف، مجبور باشند یكی از اعضای خاندان سلطنتی را قربانی كنند كه به هر حال، به اسرار خاندان حاكم، آسیب می زند.
بر
اساس قرارداد اتمی، آمریكا امور كارشناسی، دانش فنی و سوخت را در ازای وعده امارات مبنی بر پایبند ماندن به قوانین بین المللی و پیمان ان پی تی فراهم می كند.
آمریكا قراردادهایی را تا پیش از این با هند، مصر و مغرب امضا كرده و درصدد همكاری های اتمی با دیگر كشورهای خاورمیانه است
.
برخی
نمایندگان آمریكایی در خصوص این قرارداد ابراز نگرانی می كنند. به گزارش Irinn،جیمز مك گاورن، نماینده دموكرات ماساچوست و رئیس كمیته حقوق بشر مجلس نمایندگان آمریكا می گوید، چنانچه این طرح برای تصویب به كنگره بیاید، قطعا از نمایندگان می خواهم به آن رای مثبت ندهند.
در بخش
كوتاهی از این 45 دقیقه تصویر كه نخستین بار، هفته پیش شبكه ای بی سی نیوز آمریكا پخش كرد، شیخ عیسی بن زائد آل نهیان، كه چند افسر پلیس نیز در كنار او دیده می شوند، درحال شكنجه تاجرافغانی با شلاق و چوب دستی نمایش داده می شود كه سرانجام با موتر از روی این تاجر عبور می كند.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *