تحریم شبکه تلویزیونی اهلبیت توسط آیت الله العظمی محقق کابلی

 

تحریم شبکه تلویزیونی اهلبیت توسط آیت الله العظمی محقق کابلی

 

 

پایګاه اطلاع رسانی دفتر  آیت الله العظمی محقق کابلی

 

در پی تخلف گردانندگان شبکه اهلبیت(ع) از تعهدات شان و اقدام به طرح مباحث جدلی و تفرقه انگیز میان شیعیان و اهل سنت؛ معظم له اجازه مصرف وجوهات که قبلا به منظور ترویج معارف اهلبیت(ع)، به گردانندگان این شبکه داده بودند؛ لغو اعلام کرده و بیانیه زیر را صادر نمود.

 

 

متن بیانیه:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

وَاعتَصِمُوا بِحبلِ اللهِ جَمِیعاً وَ لاَ تَفرّقُوا

 

برادران و خواهران مسلمان:

جهان اسلام هم اکنون در وضعیتی به سر می برد که ضرورت اتحاد و انسجام امت اسلامی علی رغم تفاوت های ملی و نژادی و اختلافات فقهی و مذهبی شان بیش از هر زمان دیگر احساس می شود در این میان دشمنان مکار و دوستان نادان و ناآشنا با مبانی دین مبین اسلام همچون دو تیغه قیچی به دنبال قطع و بریدن حبل المتین، وحدت و اخوت دینی مسلمین هستند.

اخیراً یک شبکه تلویزیونی زیر نام مقدس «اهل بیت(عآغاز به کار کرده است که گردانندگان ظاهری آن را تعدادی از طلاب افغانی نا آشنا با مبانی فقهی و کلامی اهل بیت(ع) به عهده دارند این مجموعه که بعضاً  ـ متأسفانه ـ ملبس به لباس مقدس روحانیت هستند درآغاز با شعار فعالیت فرهنگی و رسانه ای در راستای اهداف بلند و متعالی اسلام، نشر معارف اهل بیت(ع) و اتحاد و تقریب پیروان مذاهب گوناگون اسلامی، فعالیت خود را شروع کردند و تعدادی از آنان در شهر مقدس قم در حضور این جانب تعهد سپردند که در تولید و اجرای برنامه های شبکه یاد شده هیچ گونه شائبه تفرقه، اختلاف و جسارت به مقدسات و ارزش های مذهبی فرق و گروه های مسلمین را دنبال نکنند. از این رو این جانب مصرف بخشی از وجوهات شرعیه را برای شبکه یاد شده اجازه دادم امّا متأسفانه هنوز چند ماهی از فعالیت این شبکه نگذشته است که گردانندگان آن بدون توجه به پیامد های ویرانگر و مخرب برنامه های این شبکه، از احساسات پاک و زلال مذهبی شیعیان سوء استفاده می کنند. این در حالی است که به  جای طرح معارف بلند اهل بیت، به مباحث جدلی، تفرقه انگیز، با ادبیات نا پسندیده و نا شایسته به ارزش ها و مقدسات مذهبی برادران مسلمان اهل تسنن جسارت می کنند. بناءاً از برادران و خواهران دینی خصوصاً از پیروان و شیعیان راستین اهل بیت عصمت و طهارت(ع)  جداً تقاضا می شود که از هرگونه کمک های مادی و معنوی به شبکه یاد شده خودداری کنند و از نظر این جانب پرداخت وجوهات شرعیه با هر عنوانی به این شبکه و سایر مراکز و شبکه ها و برنامه هایی که تحت هر عنوانی در راستای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی فعالیت می کنند  نه تنها مجزی نیست بلکه تعاون بر اثم و عدوان  است .

 

در پایان از خداوند متعال می خواهیم که همه ما را در پرتو آموزه های نورانی اسلام و عنایات اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، از شر شیاطین و مکر دشمنان و هواهای نفسانی در امان نگهدارد.

 

والسلام علیکم و رحمت الله

قربانعلی محقق کابلی

/ شوال مکرم سال 1431

____________

 

ياد داشت: قابل یاد آوری است که این بیانیه در تاریخ 1389/6/22 در پایگاه اطلاع رسانی معظم له قرار گرفت؛ امّا متأسفانه در پی حملات موزیانه عده ای هکر، سایت در تاریخ 1389/6/30 هک شد و بیانیه، ابتدا مورد تحریف قرار گرفت و سپس از روی سایت پاک گردید.
لذا دست اندرکاران پایگاه اطلاع رسانی، ضمن تقبیح حرکت ناجوانمردانه هک کنندگان پایگاه اطلاع رسانی و عرض خسته نباشید به دوستان بخش فنی بخاطر بازسازی سریع پایگاه و به منظور اطلاع رسانی لازم اقدام به نشر مجدد این بیانیه در تاریخ 1389/6/31 نمود.

 

منبع: پایګاه اطلاع رسانی دفتر  آیت الله العظمی محقق کابلی

http://www.mohaqeq.org/fa/news/40.html


متن اصلی  اعلامیه

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *